Zobacz temat - [Freelander] Niesamowicie duże spalanie w mieście
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Niesamowicie duże spalanie w mieście

arthurs - Pią Lis 28, 2008 19:25
Temat postu: [Freelander] Niesamowicie duże spalanie w mieście
Jestem niszczę śliwym właścicielem freelandera 1.8 16v, który chba przesadz ze spalaniem w mieści fakt jest taki że wolno sie grzeje i jest cały czas chłodny a moje odległości jazdy nie są duże no i ma plastykową przepustnicę co może być przyczyną jego apetytu?
Searcher - Pią Lis 28, 2008 19:55

Popraw temat na zgodny z zasadami, zanim zjawi sie mod:)

Spalanie faktycznie jest o polowe za duze, mój pali max 10l, ale jezdze dosyc płynnie i na odcinkach 15km najczesciej. Poszukaj na forum, pamietam ze ktos walczyl z takim spalaniem chyba wlasnie we Freelanderze.

Paul - Pią Lis 28, 2008 20:40

No i pojawił się mod :diabeł:
Jeżeli temat ma funkcjonować POPRAW TEMAT :|

IMHO pierwsze, co musisz sprawdzić, to termostat.

kolin - Pią Lis 28, 2008 20:41

Sprawdź na początek Sonde Lambde, Termostat
arthurs - Pią Lis 28, 2008 21:18
Temat postu: [FreeLander 1.8 1999]
Nie wierzę, że nie ma przyczyny takiego spalania 26 litrów na sto samochód z przebiegiem 127tysi fakt plastikowa przepustnica i ciężko go dogrzać na krótkich odcinkach drogi, a przeważnie na takich się poruszam jaka może być przyczyna takiego spalania i czy jest jakiś sposób odczytu kodów błędów lampką lub w inny sposób bez używania kompa diagnostycznego.
Paul - Pią Lis 28, 2008 21:32

Scaliłem 2 Twoje tematy w jeden.
Po co Ci 2? W tamtym wystarczyło edytować temat :P

sTERYD - Sob Lis 29, 2008 10:30

może któryś hamulec cały czas trzyma, może łożyska na wale napędowym są zatarte i stwarzają duży opór... :hm:
faktcznie, takie bycze spalanie raczej nie jest winą samego termostatu, ale na pewno jego uszkodzenie sytuacji nie polepsza :/

arthurs - Sob Lis 29, 2008 14:56

zamówiłem termostat, którego tak naprawdę wcale nie było