Zobacz temat - [R75] Problem z radiem?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Problem z radiem?

jarema - Sob Lis 29, 2008 20:49
Temat postu: [R75] Problem z radiem?
witam. od kilku dni mam taką sytuację że gdy włącza się ogrzewanie tylnej szyby to radio przestaje odbierać. pojawia się szum i ledwo co słychać stacje które są najbardziej mocne.
sprawdziłem już połączenia w tylnych nsłupkach do tych wzmacniaczy antenowych ale to nic nie pomogło. ogrzewanie wyłączę i radio pięknie cyka. macie może jakieś pomysły?

se7en86 - Sob Lis 29, 2008 21:01

Antena jest w tylnej szybie podajże po prawej stronie na górze. Możliwe, że jakieś zwarcie jest gdy się włączy ogrzewanie, gdzieś w kabelkach w tamtym rejonie.
jarema - Sob Lis 29, 2008 21:03

a jest jeszcze antena w zderzaku do czego ona służy?
sTERYD - Nie Lis 30, 2008 00:53

to pewnie czujnik temperatury od webaściocha ;)
Dziadek - Nie Lis 30, 2008 09:48

U mnie od początku jest to samo.W momencie załączenia tylnej szyby(a w zimne dni włącza się samo)radio szumi.Napewno tam jest antena i ponieważ nie zgłębiałem tematu ratuję się zmieniarką.Ciekawa sprawa,że nie reaguje w ten sposób na transmiterze.Czyżby więc to był słaby sygnał nadajnika?
sTERYD - Nie Lis 30, 2008 11:28

Dziadek napisał/a:
W momencie załączenia tylnej szyby(a w zimne dni włącza się samo)radio szumi.Napewno tam jest antena

zgadza się, siatka ogrzewania szyby jest jednocześnie anteną

Poszukaj gdzieś na początku działalności forum ;)

ZTCP to gdzieś pod plastikami z tyłu jest plastikowa puszka, podłączona do przewodów ogrzewania tylnej szyby, do której idzie też kabel aneny od radia i ona ma za zadanie redukować szumy powstające po załaczeniu ogrzewania... pewnie coś tam się w środku popsuło, a znajac życie,to jakiś prosty układ... :cool:

jarema - Nie Lis 30, 2008 18:52

chodzi mi jeszcze co to za antena w tylnym zderzaku? czyżby do gpsu?
PHJOWI - Nie Lis 30, 2008 19:35

macie szumy bo jest zepsuty filtr przeciw zakłuceniowy na słupku pod tapicerką , często siada usrojstwo
damiwr - Nie Lis 30, 2008 20:15

PHJOWI napisał/a:
macie szumy bo jest zepsuty filtr przeciw zakłuceniowy na słupku pod tapicerką , często siada usrojstwo


a jak to naprawić ?? u mnie jest podobnie zauważyłem że plastik zawierający antenę może od wilgoć odlepił się wina kleju ale może i gdzieś właśnie zwiera się z anteną obieg podgrzewania

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 20:58 ]
znalazłem sposób aby to ominąć najpierw włączam ogrzewanie potem radio i śmiga spokojnie :)

ale coś z tym by się przydało zrobić

jarema - Pon Gru 01, 2008 21:49

jaki to ma symbol i na którym słupku się znajduje, albo jak to się fachowo nazywa? tam na obu słupkach są jakieś dziwactwa.
2mk2 - Wto Sty 13, 2009 13:58

Panowie,

bardzo proszę o więcej szczegółów.
Tak jak wyżej - na którym słupku to się znajduje i co dokładnie trzeba wymienić ? :-)
Mnie też dopadła ta usterka :-(

pozdrawiam
2mk2

jarema - Wto Sty 13, 2009 16:01

ja tez nie mogę sobie z tym poradzić bo jak chcę kupić coś takiego to proszą mnie o symbol. w naszych roverkach na każdym słupku są po dwa takie ustrojstwa a ja jestem laikiem i nie potrafię rozszyfrować do czego każde z nich służy. przeglądam RAVE szukam zdjęć ale nie znam angielskiego na tyle dobrze aby sobie z tym dać radę.
darek11 - Sob Gru 12, 2009 23:34

Witam. Nie chce zakładać nowego postu więc zapytam kolegów - gdyż mam problem z radiem w R75. Radio potrafi sie samo właczyć w nocy lub w czasie jazdy samo się wyłącza - czy ktoś spotkał sie może u siebie z taka usterka ? Dodam że jest to fabryczne radio na kasety .
raf123411 - Sob Gru 12, 2009 23:37

a jak je wlaczysz jeszcze raz to gra bez zastrzezen?
darek11 - Sob Gru 12, 2009 23:56

Dziś np. kilka razy się wyłaczyło i musiałem właczyć , ale nieraz gra cały czas po właczeniu.
sknerko - Sob Gru 12, 2009 23:59

sprawdź kostki za radiem kiedyś kojarzę ze ktoś już pisał o tym. Konektorki luźne miał
darek11 - Nie Gru 13, 2009 00:07

jutro popróbuje wyjac to radio może mi sie uda . Dzieki za podpowiedż.