Zobacz temat - [MG ZS] Więcej informacji o silniczku (DIESEL)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Więcej informacji o silniczku (DIESEL)

qwintus - Pon Gru 01, 2008 23:41
Temat postu: [MG ZS] Więcej informacji o silniczku (DIESEL)
Witam klubowiczów!
Przez pewien czas byłem szczęśliwym posiadaczem Roverka 200 z silnikiem Diesla o mocy <100KM (nie pamiętam dokładnie), następnie trochę Was zdradziłem :> i jeździłem innymi maszynami, ale jednak sercem ciągle jestem przy tej marce i zastanawiam się nad wielkim powrotem i zakupem MG ZS +-2005 rok, ale mam parę pytań.

Od półtorej godziny czytam posty na forum, ale nie mogę się doszukać pewnej rzeczy, a mianowicie chciałem się dowiedzieć więcej o silniku diesla (113KM zdaje się) montowanym w MG ZS >2004 rok.
Czy to jest twór Brytyjczyków, czy został zaadoptowany z jakiegoś innego samochodu?

Pewnie zabrzmi to głupio, ale czy jest różnica między tym silnikiem, a silnikami montowanymi wcześniej (np. tymi z dwusetek)? Chodzi mi głównie o kulturę pracy, spalanie, awaryjność, etc.

Pozdrawiam

Brt - Wto Gru 02, 2008 09:56

w MG ZS masz silnik tej samej serii L co wcześniej w R200/400/600, tylko został zmodyfikowany trochę. Zmieniono układ wtryskowy (pompa, komp, czujniki) co podniosło trochę moment (do 240Nm) ale i zmieniło charakter pracy silnika. Czy na lepsze ...... jeśli chodzi o kulture to odrobine tak, jeśli o wrażenia z jazdy to mam sprzeczne uczucia, bo lepiej przyspiesza powyżej 2000obr ale jednocześnie zmulili go trochę poniżej tej granicy i w przypadku jeżdżenia po mieście to czasem przeszkadza. Ale najlepiej sam się przejedź i oceń ;)
qwintus - Wto Gru 02, 2008 22:30

Dzięki :) w takim razie chyba faktycznie będę musiał się przejechać :)
Jest w Poznaniu lub okolicach jakiś szczęśliwy właściciel tej maszyny?! Byłbym zobowiązany :)