Zobacz temat - [R620] Wyskakujący 5 bieg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wyskakujący 5 bieg

mariobros - Pon Gru 08, 2008 21:04
Temat postu: [R620] Wyskakujący 5 bieg
Witam, wyskakuje mi 5 bieg nawet gdy przytrzymuję dźwignię ręką to czuć jak sie to wywala, po za tym występuje u mnie również stary nr z brzęczącą gałką i tak sobie myslę, czy ta piatka wyskakuje przez "wyluzowaną" dźwigienkę czy też po prostu skrzynia biegów sie zbuntowała ? help.
TARADAJA - Pon Gru 08, 2008 21:09

Nie napisałeś czy jak masz wcisnięte sprzęgło to czujesz że piatka wchodzi a jak puszczasz sprzęgło to bieg wyskakuje czy tak? Jeśli tak jest to są uszkodzone w języku mechaników"pieski" czyli zamki na przesuwce i to ich zużycie jest tego skutkiem :beczy: Możliwe również iż właśnie ta "luźna gałka" dzwigni zmiany biegów jest powodem tego problemu. Gdyz bieg do końca może nie być wkleszczony czego skutkiem jest jego "samoczynne wykleszczanie" :!: Sprawdz to jak najszybciej gdyż jeśli to będzie to to masz kase w kieszeni a jeśli kilka razy ci tak wyrwie bieg to coć na pewno w skrzyni odpuśći :???:
thef - Pon Gru 08, 2008 21:14

Na pewno nie jest to wina klekoczącego lewarka, kolega wyżej raczej ma rację.
Brt - Pon Gru 08, 2008 21:34

niestety potwierdzę, że to na duży % skrzynia :(
mariobros - Pon Gru 08, 2008 22:19

Panowie, dziękuję za odpowiedzi, jeśli chodzi o pytanie kolegi taradaja to 5 wrzucam z takim małym zgrzytem, czasem zgrzytkiem, i kilka , kilkanaście sekund mogę szczycić się jazdą na V tce, a potem wuuuuuuuu... i luzik. I tak to jest u mnie.
sTERYD - Pon Gru 08, 2008 23:37

a to jeszcze na wsjaki słuczaj olej bym w tej skrzyni obejrzał... o ile w ogóle występuje :/
mariobros - Wto Gru 09, 2008 14:30

Panie sTERYD, słuszna uwaga. Byłem dziś u mechanika i:
*zlikwidowalismy luz na gałce poprzez dokręcenie śrubki ale nie za mocno bo nie mógłbym bawić się biegami
*wlaliśmy olej do skrzyni biegów, bo wyobraźcie sobie, prawie nie było oleju !! !
dzięki temu:
*gałka nie stuka
*póki co 5go biegu nie wywala, co prawda przy wrzucaniu jest takie małe "ziiit" ale da się z tym jeździć
*stan skrzyni, no cóż cos tam już brzęczy, jakieś łożysko ale póki co...

Dziękuję za podpowiedzi, zapomniałem dodać, że Rovera mam dopiero od kilku dni.
WESOŁYCH ŚWIAT :evil: