Zobacz temat - [214 Si] Przecieki pod głowicą po raz kolejny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 Si] Przecieki pod głowicą po raz kolejny

Picx - Czw Gru 11, 2008 23:16
Temat postu: [214 Si] Przecieki pod głowicą po raz kolejny
Witam szanownych kierowców ROVER-a
Przeglądałem forum i znalazłem kilkanaście różnych opisów cieknących głowic i ubywającego płynu, aczkolwiek nie znalazłem nic, co pasowałoby do objawów mojego auta.
Przedstawię pokrótce objawy i moje działania:
1)Wyciek płynu spod głowicy, na zewnątrz i na 4 tłok.
- planowanie głowicy, nowa uszczekla (metalowa)
2) Po 3 miesiącach pojawił się wyciek na zewnątrrz (po przejechaniu 1500 km). Po 20.000 wyciek się nasilił i płyn poszedł także na 4 tłok. Wyciek na zewnątrz był specyficzny ponieważ nie był w jednym miejscu, lecz na całej długości głowicy (miejscami)
- wymieniona uszczelka głowicy, (głowica nie ruszana - nie planowana) , płyn wyciekał bardziej niż przed wymianą, ucieka na zewnątrz i auto nie pali na któryś cylinder.
Czy możliwe jest aby odkształcił sie blok silnika??
Do oleju płyn się nie dostaje. Wymieniłem szpilki...

Co dalej?
Reszta sprawna (pompy, przewody itp.)

Mechanik rozkłada ręce...
Kupiłem już drugą głowicę, którą niedługo planuje założyć.
Na co zwrócić uwagę? Czego jeszcze spróbować?
Czy ktoś z Was miał podobny problem?

TARADAJA - Czw Gru 11, 2008 23:53

Niech mechanik w feralnym miejscu specjalnym liniałem sprawdzi liniowość bloku!
Bardzo rzadki przypadek ale spotykany!A czy na głowicy przed szlifowaniem były widoczne jakieś wrzery?Jeśli tak to prawdopodobnie w tych miejscach mogło dojść do punktowego tzw.wypłukania materiału na bloku silnika i nawet najlepsza uszczelka długo tego nie wytrzyma chwila i to samo będzie :beczy: A więc liniał do ręki i do roboty :ok: :wink: