Zobacz temat - [R220 SD 97'] szum w prawym kole podczas hamowania...co to?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SD 97'] szum w prawym kole podczas hamowania...co to?!

krzysztof_ns - Pią Gru 12, 2008 23:49
Temat postu: [R220 SD 97'] szum w prawym kole podczas hamowania...co to?!
witam,

kolejny problem z moim R - juz zaczynam sie przyzwyczajac do tego, ze jesli zrobie jedna rzecz - 100% zaraz po niej wyniknie kolejna: )

tym razem odebralem autko od lakiernika (poprawki zimowe az. rudy + jedno nadryzione powaznie nadkole) - i co sie okazalo, podczas powrotu do domu, zauwazylem ze przy hamowaniu pojawia sie dziwny SZUM z prawej strony (gdzies jakby z okolicy kola) - tak jakby opona o cos ocierala, niewazne czy predkosc mala czy wieksza, podczas wcisniecia hamluca pojawia sie SZUM - i tylko z tej strony,

dodam jeszcze ze w ogole hamulce nie dzialaja mi zbyt dobrze - ale mechanik podczas ostatniej wizyty stwierdzil ze klocki sa w porzadku, czyzby lozysko?!

mam nadzieje ze nie okaze sie to niczym kosztownym - zaczynam miec juz dosc kaprysow mojego R!

pozdrawiam,

Tomek1212 - Sob Gru 13, 2008 00:37

Jedne auta są do jeżdżenia a inne do roboty, ty kupiłeś raczej z tej drugiej grupy.

Ja bym jednak obstawiał że to klocek "sie skończył" i trze metalową częscią o tarcze.
Choć jeżeli mechanik mówił, ze klocki są dobre a to szumienie powstało po wizycie u blacharza, to może po prostu nasypało sie troche szpachli i innego badziewia w okolice zacisku hamulcowego, ale to jest mało prawdopodobne.

Postaw auto na podnośnik i odkręć koło, a wiele się dowiesz.

yorker - Sob Gru 13, 2008 05:27

Jeżeli słychać to tak jak piszesz przy hamowaniu to ja stawiam tez na kończący się klocek.