Zobacz temat - Pytanie informatyczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Pytanie informatyczne

Adrian355 - Sob Gru 13, 2008 18:08
Temat postu: Pytanie informatyczne
Witam :) Mam w komputerze rozłożoną obudowę... i tak patrzę... i niedaleko tej puszeczki co mam włącznik... wewnątrz idzie wiązka przewodów i idą między innymi do głośnika... a i są tam takie malutkie kosteczki. te w które są wpięte diody od HDD i pracy kompa mam podpisane HDD i Power. No i znalazłem jeszcze takie kosteczki po 2 jakieś ,, D " i są podpisane + i - :) i jeszcze jakieś ,, ground " i są 2 takie... i moje pytanie... ze mam fobie takich pierdółek w komputerach i głośnikach itp. ze lubię jak się diody czasami poświecą... to moje pytanie do czego są te kosteczki... podłączałem diodę to nie pragnie zaświecić... może ktoś z was będzie wiedział co to jest i do czego służą ??
sTERYD - Sob Gru 13, 2008 18:34

to są pewnie kosteczki od wyjścia USB; te z napisem "D" to sygnałowe (data), + i - to +5v i 0v a ground to masa ekranu przewodu :cool:
Adrian355 - Sob Gru 13, 2008 19:34

Czyli jak podłącze diodę z rezystorem pod ,,D" to powinna sobie poświecić ??
sTERYD - Sob Gru 13, 2008 20:07

raczej pod +/- ;)
Adrian355 - Sob Gru 13, 2008 20:28

No tak tak :) Dzięki wielkie :)
damiwr - Sob Gru 13, 2008 20:40
Temat postu: Re: Pytanie informatyczne
Adrian355 napisał/a:
Witam :) Mam w komputerze rozłożoną obudowę... i tak patrzę... i niedaleko tej puszeczki co mam włącznik... wewnątrz idzie wiązka przewodów i idą między innymi do głośnika... a i są tam takie malutkie kosteczki. te w które są wpięte diody od HDD i pracy kompa mam podpisane HDD i Power. No i znalazłem jeszcze takie kosteczki po 2 jakieś ,, D " i są podpisane + i - :) i jeszcze jakieś ,, ground " i są 2 takie... i moje pytanie... ze mam fobie takich pierdółek w komputerach i głośnikach itp. ze lubię jak się diody czasami poświecą... to moje pytanie do czego są te kosteczki... podłączałem diodę to nie pragnie zaświecić... może ktoś z was będzie wiedział co to jest i do czego służą ??


no więc tak / jak po twoim opisie można dociec to nie od jakieś diody jest końcówka niestety tylko od usb ( co nie wyklucza ze może być to połączone z diodą - sygnalizującą podłączenie urządzenia usb)

wiec nie może to być połączone z żadną diodą

napisz model płyty wtedy mogę powiedzieć coś więcej a jak chcesz poszukaj manual na stronie producenta będziesz wiedział do czego każde złącze na płycie jest

ogólnie złącze USB na płycie to 9 pinowy wtyk to wkładania "kosteczek"

na zdjęciu zaznaczyłem jak to wygląda u jednego z producentów

sprawdź czy to na pewno to łatwo spalić coś na płycie lub urządzenie USB

Adrian355 - Nie Gru 14, 2008 10:29

damiwr, znaczy się tak czytałem na innych stronach, forach co do podłączenia takiej diody... i to akurat wiem jak zrobić. Tylko ciekawy byłem co to są za kosteczki i czemu mają służyć... i ewentualnie jak można je wykorzystać :)
damiwr - Nie Gru 14, 2008 12:55

Cytat:
damiwr, znaczy się tak czytałem na innych stronach, forach co do podłączenia takiej diody... i to akurat wiem jak zrobić. Tylko ciekawy byłem co to są za kosteczki i czemu mają służyć... i ewentualnie jak można je wykorzystać :)


najczęściej jest pojedyńczo stosowane w obudowach lepszej jakości do podłączenia w przednim lub bocznym panelu złącz USB i AUDIO. jeżeli takowe występują lub/i podłączenia czytnika kart np. 5 in 1 lub coś w tym stylu.

Możliwości jest wiele niektórzy nawet fontannę potrafią zrobić z USB lub Pompkę do wodnego chłodzenia podzespołów komputera :cool:

Oby ci świeciło długo :) :wink:

Adrian355 - Nie Gru 14, 2008 13:22

Dziękuję :) w razie pytań będę pisał tutaj :)