Zobacz temat - [R416] Uszczelka głowicy. Pytanie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Uszczelka głowicy. Pytanie.

~Mateusz - Nie Gru 14, 2008 14:31
Temat postu: [R416] Uszczelka głowicy. Pytanie.
Witam. Mam pytanie: Zamowilem uszczelke pod glowice do mojego Rovera 416i i nie wiem czy moge jezdzic gdy woda dostaje sie do oleju,mam majonez,obroty nie rowno chodza. Jakie beda skutki jesli bede jezdzil? ile kosztuje wymiana uszczelki? Dzieki chopy ;)



Rover 416i 1.6 1997

mackol - Nie Gru 14, 2008 15:00
Temat postu: Re: [ 416i 1.6 1997 benzyna]uszczelka glowicy. pytanie.
~Mateusz napisał/a:
Witam. Mam pytanie: Zamowilem uszczelke pod glowice do mojego Rovera 416i i nie wiem czy moge jezdzic gdy woda dostaje sie do oleju,mam majonez,obroty nie rowno chodza. Jakie beda skutki jesli bede jezdzil? ile kosztuje wymiana uszczelki? Dzieki chopy ;)



Rover 416i 1.6 1997


Jeśli jest tak jak opisujesz to auto powinno jeździć co najmniej słabo albo wcale, to że lepiej nie jeździć to chyba jasne, z oleju masz majonez wiec może się silnik zatrzeć bo niema smarowania.
A poza tym jak gdzieś nim pojedziesz to jaką masz pewność że wrócisz? Ja przy o wiele mniejszej usterce uszczelki (minimalnie olej uciekał do zbiorniczka z płynem) pojechałem do gdańska i efekt był taki że z powrotem go holowałem do domu i 300zł w plecy. Wymian uszczelki to koszt od 150zł do 1000zł:D Ja właśnie jestem w trakcie własnoręcznej wymiany;)

Pozdro

~Mateusz - Nie Gru 14, 2008 15:18

Tzn. nie powiedzial bym ze zle jezdzi. w sumie to calkiem dobrze,tylko na 2 biegu przy niskich obrotach go szarpie i to wszystko. po za tym wszystko jest ok. po wymianie uszczelki zapewne koneiczna jest wymiana oleju. uszczelke beda mial w przyszlym tygodniu,wiec mam nadzieje ze nic sie nie stanie jak juz tyle wytrzymal. juz go takiego kupilem,w takim stanie ponad miesiac temu i do tej pory nim jezdze i nic sie nie stalo jak na razie. Klocki z tylu wymienie,uszczelke i mam nadzieje,ze bedzie elegancko jezdzil.
lysy229 - Nie Gru 14, 2008 15:46

Odstaw autko jak ci koledzy dobrze radzą bo możesz popłynąć w koszta jak Otylia Jędrzejczak