Zobacz temat - [R400] Korek do wlewu paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Korek do wlewu paliwa

erzetjot - Pią Gru 19, 2008 10:12
Temat postu: [R400] Korek do wlewu paliwa
Witam!
Ostatnio podczas tankowania zauważyłem ( trudno nie zauważyć), że brakuje mi korka do wlewu paliwa. musiałem nie zakręcić podczas tankowania i się stracił.

Podczas otwierania wlewu korkiem słyszałem zawsze dźwięk wyrównania ciśnienia ( charakterystyczne 'psssss') teraz jeżdżę bez korka.

Czy może to mieć jakiś wpływ na charakterystykę jazdy, spalanie albo bezpieczeństwo ?

sTERYD - Pią Gru 19, 2008 13:31

erzetjot napisał/a:
Czy może to mieć jakiś wpływ na charakterystykę jazdy, spalanie albo bezpieczeństwo ?

tylko tyle, ze paliwo będzie parować... :/
w zamknietym układzie opary są oszyskiwane, a teraz sobie uciekną :/

Radziol17 - Pią Gru 19, 2008 21:04

A ja mam inny problem! Mianowicie po zgaszeniu silnika wskazówka pokazująca aktualny stan paliwa nie opada. Cały czas pokazuje stan paliwa (rzeczywisty) Co mogło spowodować tego typu zmianę i co mam zrobić by znów ona spadała do "zera" po zgaszeniu silnika??
Lechos - Pią Gru 19, 2008 22:05

Radziol17 napisał/a:
A ja mam inny problem! Mianowicie po zgaszeniu silnika wskazówka pokazująca aktualny stan paliwa nie opada.

Problem bys mial gdyby opadala
Radziol17 napisał/a:
Cały czas pokazuje stan paliwa (rzeczywisty)

i tak ma byc

fearless - Pią Gru 19, 2008 22:10

Jeżeli opadała Ci wcześniej - to wcześniej miałeś problem, który sam się rozwiązał, bo wskazówka, tak jak pisze mój przedmówca nie powinna opadać, nawet przy wyjęciu kluczyków ze stacyjki!
Radziol17 - Wto Gru 23, 2008 12:49

Dziekuje za odpowiedź. W takim razie problem sam się rozwiązał, ale wydaje mi się że lepiej się czułem gdy opadała :wink: Po przekręceniu kluczyka widać było dokładnie jak wskazówka się unosi i czy trzeba od razu tankować (jeżeli sie nie podnosi :wink: ) A teraz tej różnicy przy niskim poziomie nie widać. Ale skoro tak ma być, no to ok :oops: Pozdrawiam :!:
lysy229 - Wto Gru 23, 2008 13:00
Temat postu: Re: [R 400 1.6 Benzyna, Sedan ] Korek do wlewu paliwa
erzetjot napisał/a:
Witam!
Ostatnio podczas tankowania zauważyłem ( trudno nie zauważyć), że brakuje mi korka do wlewu paliwa. musiałem nie zakręcić podczas tankowania i się stracił.

Podczas otwierania wlewu korkiem słyszałem zawsze dźwięk wyrównania ciśnienia ( charakterystyczne 'psssss') teraz jeżdżę bez korka.

Czy może to mieć jakiś wpływ na charakterystykę jazdy, spalanie albo bezpieczeństwo ?


Na internecie jest pełno anglików na części,z korkiem nie będzie problemu.

Raek - Wto Gru 23, 2008 15:47

Najbardziej obawiałbym się wody i zanieczyszczeń które mogą dostać się do baku. :)