Zobacz temat - [R220 SDi '98] Pompka spryskiwacza tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi '98] Pompka spryskiwacza tylnej szyby

rafal_iw - Pią Gru 19, 2008 10:44
Temat postu: [R220 SDi '98] Pompka spryskiwacza tylnej szyby
Witam,
Mój problem dotyczy Rovera 220 SDi z roku 98. Jadąc dzisiaj nagle włączyło mi się spryskiwanie tylnej szyby i wycieraczka. Po próbach zapalania i gaszenia efekt jest taki, że jak włączam światła mijania to zaczyna działać pompka spryskiwaczy tylnej szyby wraz z wycieraczką.
1) Jak wyciągam przekaźnik wycieraczki tylnej (w bagażniku, pod tapicerką po prawej stronie - zielona kostka) - to niewiele to daje wycieraczka co prawda nie pracuje ale spryskiwacz sika.
2) Jak wyciągam bezpieczniki świateł tylnych lub, lewego światła przedniego - nic to nie zmienia - wycieraczka hula.
3) Jak wyciągam bezpiecznik prawego przedniego światła mijania - to pompka się nie włącza.
Stąd pytanie: gdzie te dwa kable mogą się zwierać - lub jaka moze być inna przyczyna?

P.S. Dodatkowo od jakiegoś czasu wycieraczki przednie jakoś dziwnie mi pracują (jakby się zacinały) - ale nie wiem czy to ma bezpośredni związek.

Prosze o pomoc. Z góry dzięki.

Lechos - Pią Gru 19, 2008 10:48

zobacz na przejscie wiazki przy klapie bagaznika, moze gdzies sie zalamalo i w przewodach zware robi
Brt - Pią Gru 19, 2008 11:16

rafal_iw napisał/a:
Po próbach zapalania i gaszenia efekt jest taki, że jak włączam światła mijania to zaczyna działać pompka spryskiwaczy tylnej szyby wraz z wycieraczką.

Obstawiałbym jakiś problem w wiązce prawego reflektora, bo obok jest zbiornik płynu spryskiwacza. Działanie wycieraczki jest tylko pochodną działania spryskiwacza (włącza się automatycznie). Niestety nie kojarzę miejsca w którym mogłyby się zwierać - trzeba po prostu przeglądnąć wiązki, przepusty, miejsca załamań lub miejsca narażone na uszkodzenie :roll:
Najbardziej znane miejsce uszkodzenia w R200 to wiazka tylnej klapy. Proponuję tez ją przeglądnąć, bo moze się okazać, że gdzieś przez obwód wycieraczki się zwiera :ok:

Co do dziwnego zacinania siewycieraczek to pewnie to:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#38