Zobacz temat - [Honda ACCORD] Kontrolka grzania świec żarowych-
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Honda ACCORD] Kontrolka grzania świec żarowych-

Hondazbyh - Pią Gru 19, 2008 23:24
Temat postu: [Honda ACCORD] Kontrolka grzania świec żarowych-
Witam wszystkich użytkowników R.
Jestem posiadaczem Hondy Accord od roku.Z forum ROVERKI.PL korzystam baardzo często i jestem pełen podziwu jaką wiedzę posiadacie,ale przejdę do meritum.Otóż.Gdy temperatura silnika osiąga swoją normalną temperaturę i gaszę silnik idąc do sklepu na dwie minutki.Wracam do Hondzi przekręcam kluczyk i czekam 4 do 5 sekund zanim zgaśnie kontrolka grzania świec żarowych.Czy to normalne przy tych silnikach?Kolega ma Audi 80 bodajże '93r. i jak ma ciepły silnik to kontrolka nie zapala się wcale.
I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje ,otóż co odpowiada (czujnik,przekażnik)jak długo mają być grzane świece?Dziękuję, Licze na odpowiedź.

kams - Pią Gru 19, 2008 23:35

w moim 620 zawsze zapala się kontrolka grzania świeć (na taki sam czas) - niezależnie czy stoi auto dwa dni, czy przejadę nim 20km, po czym zgaszę go na przejeździe kolejowym i odpalam po kilku minutach
- co ciekawe w moim pierwszym aucie (golf I z 1976r diesel) - miałem tak, iż czas świecenia się kontrolki grzania świec zależał od temperatury silnika (na zimnym świeciła się ok 7s, na letnim ok 4s, na ciepłym 1s)

Brt - Nie Gru 21, 2008 11:23

W 220SDi kontrolka świec zapala się za każdym razem, a czy odczekam az zgaśnie czy nie, to już zależy odemnie :mrg: jak auto jest zagrzane, to w ogóe nie czekam na nia tylko od razu odpalam po prostu :) jak benzyniaka ;) Samym procesem załaczania świec reguluje zestawik przekaźników (taka czarna puszka - w 220SDi jest on obok komputera)
NEOSSS - Nie Gru 21, 2008 14:20

Brt, moduł swiec czyli czarna puszka + przekaźnik świec z tego co mi wiadomo :wink:

W Dieselku Roverowskim serii L kontrolka zapala się za każdzym razem na taki sam okres czasu, gdy świece są uszkodzone bądź przekaźnik to albo nie zapala się wcale albo świeci się bardzo długo...

Brt - Nie Gru 21, 2008 15:00

Przekaźnik jest tylko elementem wykonawczym wysokoprądowym ;) ale oczywiście bierze on udział w podawaniu prądu na świece :ok:
Hondazbyh - Pon Gru 22, 2008 14:07

Dzięki za odpowiedzi ,bo już myślałem że z elektryką coś u mnie nie tak. :mrgreen: