Zobacz temat - [R200 1.4 98r] Tylnie swiatla, hamulec i rozrusznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 98r] Tylnie swiatla, hamulec i rozrusznik

RaidenMax - Nie Gru 21, 2008 20:06
Temat postu: [R200 1.4 98r] Tylnie swiatla, hamulec i rozrusznik
Witam
Zaczęły się moje Problemy z Roverkiem jeśli macie pomysły jak je rozwiązać to proszę o podpowiedź.
1) Nie odpala mi po przekręceniu kluczyka, trzasnę drzwiami parokrotnie i może odpali a czasem nie myślę ,że rozrusznik się wiesza a Wy co sadzicie ?
2) No i to myślę ze poważniejsza sprawa chodzi o światła i hamulec, jak odpalę samochód to cały czas mi się światła hamulca świecą, a jak tylko i wyłącznie przekręcę kluczyk do pozycji przed rozruchem czyli jak mam prąd całkowicie podłączony, to jak nacisnę na hamulec to zapalają mi się wszystkie światła na desce rozdzielczej no i tylne światła. Nie wiem już co z tym może być, plissss pomóżcie.

Z góry dzięki

PS. Mój Rover to Rover 200 1.4 105km '98 rok

Brt - Nie Gru 21, 2008 20:12

ad1) rozrusznik do przeglądnięcia.
ad2) wiązka przewodów do tylnej klapy. Było o tym tysiące a nawet setki razy ;) poszukaj

wild_weasel - Nie Gru 21, 2008 20:43

Brt napisał/a:
tysiące a nawet setki razy ;)
:rotfl:
RaidenMax - Nie Gru 21, 2008 21:03

Dzięki za szybką odpowiedź, co do rozrusznika to tez tak myślałem ale zawsze warto spytać co do tych świateł to dlaczego się zapalają jak wcisnę hamulec ??
Brt - Nie Gru 21, 2008 21:27

Bo pewnie masz zwarcie w wiązce wyżej wspomnianej ;) Ta wiązka jest powiązana z 3/4 auta wiec mogą dziać się "cuda" w elektryce :ok: rozbierz, napraw i wszystko wróci do normy
RaidenMax - Nie Gru 21, 2008 21:59

Szukam na forum i nie mogę znaleść opisu jak się do niej dostać, jak rozebrać itp. ( zielony jestem z tego ;( ) jak byś mógł mi jakiegoś linka podesłać bym był bardzo wdzięczny. Z góry dzięki
Brt - Nie Gru 21, 2008 22:11

otwierasz klapę, i po prawej stronie masz gumowy przepust. A dalej juz musisz kombinować ;) Albo rozciąć gumę (u mnie tak było zanim kupiłem) a może uda Ci się wyjać i dostać do przewodów bez rozcinania gumy. Jak już dostaniesz siedo przewodów , to je najlepiej wymienić (wlutować po kilkanaście cm) poizolowac wszystko (najlepiej koszulkami termokurczliwymi) i będziesz miał spokój na kilka lat :ok:
RaidenMax - Pon Gru 22, 2008 14:33

Czy to chodzi o tą wiązkę kabli ??


i może masz jakiś schemat który mi podpowie co do czego ? i w którym miejscu może być to spięcie ? pytam bo dość solidnie to wygląda.

Brt - Pon Gru 22, 2008 14:48

Nie to nie to miejsce. Przepust przy prawym zawiasie klapy, a nie wewnątrz bagażnika.
RaidenMax - Pon Gru 22, 2008 14:58

Aha, w klapie :) dobrze że nie zaczołem ciąć :wink: poszukam dziś zrobię zdjęcie i znów dodam żeby się upewnić :smile:
Brt - Pon Gru 22, 2008 15:05

tego nie trzeba szukać, to nie jest W KLAPIE tylko POMIĘDZY KLAPĄ A DACHEM !! !! taki gumowy wężyk. Otwierasz klapę i widać.
RaidenMax - Pon Gru 22, 2008 15:27

aha to już wiem który :)

a masz może schematy do tych kabli ? żebym wiedział czego szukać

Brt - Pon Gru 22, 2008 15:44

do klejenie kabli nie trzeba schematu. ale jak bardzo chcesz to:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30

RaidenMax - Pon Gru 22, 2008 15:55

Dzięki za Pomoc :) mam nadzieję że uda mi się to naprawić :)
wwekol - Pon Gru 22, 2008 18:04

co do rozrusznika to jak przekręcisz kluczyk i nie będzie kręcił to weź mały młotek :twisted: i puknij w rozrusznik :wink: jeżeli po tym zabiegu kreci to na 99% szczotki do wymiany a przy okazji możesz tulejki zmienić i komutator papierkiem drobnym przeszlifować :mrgreen: