Zobacz temat - Podłączenie radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Podłączenie radia

escatox - Nie Gru 21, 2008 20:11
Temat postu: Podłączenie radia
Witam...

Jak podłączyć radio aby były 2 drogi zasilania.

1) Mam +12 i masę pociągnięte bezpośrednio od aku - mogę załączyć radio bez włączonej stacyjki.

Teraz jak zrobić żeby radio włączało i wyłączało się stacyjką ale żeby nadal bez stacjki można było włączyć ??

Wcześniej na fabrycznej instalacji miałem tak że gdy wyciągnąłem kluczyk nie mogłem włączyć radia teraz muszę ręcznie wyłączać radio....

michone - Nie Gru 21, 2008 21:46

wystarczy ze zółty podłączysz pod żółty od stacyjki :)
Deamian - Pon Paź 26, 2009 00:05

Zapytam się w tym temacie bo dotyczy właśnie podłączenia radia. Jak to jest w fabrycznych instalacjach Rovera? Kiedy radio powinno się wyłączyć? Po przekręceniu kluczyka na pozycje 0 czy po wyjęciu kluczyka??
michone - Pon Paź 26, 2009 21:58

u mnie w r200 na 0 sie wylacza :)
Deamian - Pon Paź 26, 2009 23:03

michone napisał/a:
u mnie w r200 na 0 sie wylacza :)


Wielkie dzięki :smile: Poprzedni właściciel trochę zamieszania mi w kabelkach porobił że nawet kostek ISO nie było :/ i teraz próbuje to jakoś uporządkować. A jeszcze się zapytam czy bez kluczyka w stacyjce możecie włączyć radio :?:

Adrian - Pon Paź 26, 2009 23:53

U mnie kluczyk musi być włożony i przekręcony w pozycję I by radyjko grało.
michone - Wto Paź 27, 2009 09:20

AdrianWWL napisał/a:
U mnie kluczyk musi być włożony i przekręcony w pozycję I by radyjko grało.


Myslalem ze to pozycja 0 :)

Wkladam kluczyk, przekrecam o jeden przeskok i gra radio.

Adrian - Wto Paź 27, 2009 11:29

Dobrze prawisz michone. :razz: Późno już wczoraj było... :oops:
czort - Wto Paź 27, 2009 11:49

escatox napisał/a:
Jak podłączyć radio aby były 2 drogi zasilania.

1) Mam +12 i masę pociągnięte bezpośrednio od aku - mogę załączyć radio bez włączonej stacyjki.

Teraz jak zrobić żeby radio włączało i wyłączało się stacyjką ale żeby nadal bez stacjki można było włączyć

Wydaje mi się że nie da tak się podłączyć bo skoro wyłączysz stacyką i pożniej włączysz normalnie za pomoca przycisku więc co się stanie gdy włozysz kluczyk i przekrecisz???.. Radio się nie włączy bo było włączone. a po ponownym przekręceniu w "0" się nie wyłaczy bo ma doprowadzone stałe napiecie żeby działało bezposrednio.
Ja bym tak nie kompinował. pozostawiłbym podłączone pod stacyjkę

michone - Wto Paź 27, 2009 13:44

czort napisał/a:
escatox napisał/a:
Jak podłączyć radio aby były 2 drogi zasilania.

1) Mam +12 i masę pociągnięte bezpośrednio od aku - mogę załączyć radio bez włączonej stacyjki.

Teraz jak zrobić żeby radio włączało i wyłączało się stacyjką ale żeby nadal bez stacjki można było włączyć

Wydaje mi się że nie da tak się podłączyć bo skoro wyłączysz stacyką i pożniej włączysz normalnie za pomoca przycisku więc co się stanie gdy włozysz kluczyk i przekrecisz???.. Radio się nie włączy bo było włączone. a po ponownym przekręceniu w "0" się nie wyłaczy bo ma doprowadzone stałe napiecie żeby działało bezposrednio.
Ja bym tak nie kompinował. pozostawiłbym podłączone pod stacyjkę
nie koniecznie... sa takie radia np blaupunkta które działaja na stacyjke a oprocz tego mozna je wlaczac za pomoca przycisku :)