Zobacz temat - [R45] Pękniety sworzeń, przegub i wspomaganie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Pękniety sworzeń, przegub i wspomaganie

rafalq1 - Pon Gru 22, 2008 22:13
Temat postu: [R45] Pękniety sworzeń, przegub i wspomaganie
Problem polega na tym, że nie moge nigdzie dostac sworznia do mojego R45. wszedzie jest w ofercie tylko ten co do Hondy Civic ale niestety on ma mniejsza srednice niz u mnie. Powinna być 16mm średnica sworznia a wszędzie jest 14mm. więc moje pytanie gdzie można taki dostac na śląsku (chodzi o czas, wiadomo święta). Kolejne pytanie to gdzie zakupic wewnętrzny przegub na półoś? Jeszcze jedna prośba do innych użytkowników R45 - potrzebuje fotkę rurki od wspomagania która biegnie pod silnikiem przez misę olejową, a dokładnie fotki tej rurki zrobionej w miejscu przebiegania jej pod półosią. Wszystko to przez to że pękł sworzeń, kolo odpadło, półoś wyskoczyła rozsypała się i zmasakrowała rurke wspomagania. Odpada AP, INTER-CARS, FOTA, HART. Tam już byłem.
magneto - Pon Gru 22, 2008 22:22

mam niedaleko taki maly sklep z kumatym właścicielem.jutro pojdę do niego i spytam.z niczym co potrzebowalem nie bylo problemu i na nic nie czekalem dlużej niż 24h.
PS.czy miałes jakieś niepokojące odgłosy zanim to się stało?pytam z ciekawości żeby ewentualnie zapobiec takiemu zdarzeniu

Brt - Pon Gru 22, 2008 22:23

www.tomateam.pl ?? jeśli Tomi ma na miejscu to moze jutro przesyłką konduktorską by puścił ?? zadzwoń i zapytaj :ok:
rafalq1 - Pon Gru 22, 2008 22:54

magneto napisał/a:

PS.czy miałes jakieś niepokojące odgłosy zanim to się stało?pytam z ciekawości żeby ewentualnie zapobiec takiemu zdarzeniu


Czasami mi zgrzytnelo w zawieszeniu przy pełnym obrocie kołami, dwa trzy razy w tygodniu to jedyny objaw. Sworzenień nie stukał. Zatarl sie. co do tego sklepiku z częściami o bedę wdzięczny za sprawdzenie.

Brt myślalem o Tomateam ale chciałbym jutro wszystko naprawić(potrzebuje auto na wigilie) wiec nie wiem czy sie uda od niego zdobyc te częci jutro też będę do niego dzwonł.

magneto - Wto Gru 23, 2008 10:28

bylem u niego i jest to do załatwienia...ale dopiero miedzy świętami a nowym rokiem ponieważ zamowiony towar dostaje na drugi dzień a jutro hurtownia już nie wysyła zamówionych części :cry:
gucwiz - Wto Gru 23, 2008 13:54

sluchaj a to ma byc sworzen dolny czy gorny?? jak ci pilnie to jeszcze przez h jestem w pracy to moglbym ci zamowic
rafalq1 - Wto Gru 23, 2008 21:08

Sworzeń (mowa o dolnym) juz w drodze od Tomateam. Okazuje sie że R45 z silnikiem 2.0 idt niestety ma inny sworzeń niż reszta Rowerków. Sworzeń ten nie jest nigdzie dostepny(chyba że Tomateam ale kupiłem ostatni :razz: ). Dla innych urzytkowników tego modelu podpowiadam że średnica samego sworznia ma byc 16mm, a nie 14mm jak reszta modeli. Wszędzie tam gdzie w katalogach będzie napisane że pasuje do R45 i Hondy Civic to na 100% ma 14mm
Ogólnie wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
jeszcze prośba jak w pierwszym poście tego tematu, jakby ktoś mógł w wolnej chwili zrobic fotkę tej rurki od wspomagania. Będę wdzięczny.

Ciufa - Wto Gru 23, 2008 22:22

magneto napisał/a:
mam niedaleko taki maly sklep z kumatym właścicielem.jutro pojdę do niego i spytam.z niczym co potrzebowalem nie bylo problemu i na nic nie czekalem dlużej niż 24h.

czemu ja o tym nic nie wiem? daj jakieś namiary na ten sklep :D
rafalq1 napisał/a:
jeszcze prośba jak w pierwszym poście tego tematu, jakby ktoś mógł w wolnej chwili zrobic fotkę tej rurki od wspomagania. Będę wdzięczny.

postaram się jutro zrobić, ale nie obiecuje

magneto - Sro Gru 24, 2008 00:02

chętnie zrobilbym fotke ale nie mam technicznych możliwości tzn jakiegoś kanału żeby wjechać
Ciufcia, ten sklep jest na bytomskiej pomiędzy rybnym i cukiernią obok bazyliki.zawsze tam kupuje.nawet części do mojej mazdy potrafi znaleźć choć niektóre trudniej dostać niż do rovera.pozdrawiam.
Jak już tam bedziesz to wpadnij na kielicha cytrynówki.mieszkam o rzut beretem :smile: