Zobacz temat - [R25] Lampy z anglika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Lampy z anglika

Pazdzioch - Wto Sty 06, 2009 21:46
Temat postu: [R25] Lampy z anglika
Mam w swoim aucie w obu przednich lampach pourywane zaczepy, jeśli kupie angielski to da się do nich przerzucić środek czy jest to a wykonalne i lepiej kopić drożnej prawostronne lampy?
NEOSSS - Wto Sty 06, 2009 23:17

Pazdzioch, jesli kupisz angliki to mzoesz sobei dupe przerzucic... a szkla wsadzic swoje
Pazdzioch - Wto Sty 06, 2009 23:34

Czyli jednym słowem da się to zrobić!
grzelus2 - Wto Sty 06, 2009 23:38

NEOSSS napisał/a:
Pazdzioch, jesli kupisz angliki to mzoesz sobei dupe przerzucic...

WNETRZE REFLEKTORA TEZ JEST INNE, TO ZE EUROPEJSKA PRAWA LAMPA OSWIETLA DALEJ DROGE TO NIE JEST TYLKO I WYLACZNIE ZASLUGA SZKLA... DO TEGO DOCHODZI ROWNIEZ INNY KAT NACHYLENIA ZAROWKI INNE LUSTRO, ITD...WIEC JEZELI NIE BEDZIESZ WSTANIE PRZELOZYC "BEBECHOW" WRAZ ZE SZKLEM TO MOGA BYC PROBLEMY Z PRZEGLADEM,


A TAK WOGOLE... PO CO WYMIENIAC CALE LAMPY, KLEJENIE UCHWYTOW NIE JEST DROGIE I DAJE EFEKT POZADANY :)

maciej - Wto Sty 06, 2009 23:57

To zależy od lampy - trzebaby sprawdzić ten konkretny przyadek - np. w R600 mocowania żarówek i obudowy pasują z anglika - miałem to robione i nie ma różnic (miałem połamane mocowania żarówki), ale nie wiem jak jest w R25.
Moze dałoby się znaleźć jakąś firmę w pobliżu, która rozbiera angielskie R25 i wziąć od nich lampę z zastrzeżeniem zwrotu jeśli nie będzie pasować (w CZ Rover Parts w Wawie zgodzili się na to jeśli chodzi o moje R600) albo porównać w siedzibie firmy...

Tomek1212 - Sro Sty 07, 2009 02:26

Jak masz te połamane uchwyty to koszt spawania nie powinien przekroczyć 20-30zł od lampy.
lineumaciel - Sro Sty 07, 2009 14:06

nie kupuj Anglików, przednie klosze są klejone i jest nikła szansa żebyś je zdjął nie uszkadzając reflektora.

temat przerabiałem jakiś czas temu i w końcu kupiłem wersję europejską.

Proponuję dorobić zaczepy będzie szybciej i taniej!

Pazdzioch - Sro Sty 07, 2009 14:49

Hmmm to zostaje mi kupienie europejek bo reflektor jest cały porozwalany tzn cała czarna tylna obudowa i była już kiedyś klejona także nie trzymało by się to kupy.
NEOSSS - Sro Sty 07, 2009 14:51

Pazdzioch, z Europejkami ciezko i drogo...
lineumaciel, klocze naprawde da sie odekleic tylko trzeba miec troche rozumu i robic to na goraco lutownica i nozykiem trapezowym...

Moge pomoc przerzucic klosze...

maciej - Sro Sty 07, 2009 15:09

Jak chcesz europejskie lampy, to zapytaj u Tomiego - www.tomateam.pl :)
lineumaciel - Sro Sty 07, 2009 15:59

NEOSSS napisał/a:
Pazdzioch, z Europejkami ciezko i drogo...
lineumaciel, klocze naprawde da sie odekleic tylko trzeba miec troche rozumu i robic to na goraco lutownica i nozykiem trapezowym...

Moge pomoc przerzucic klosze...



To fakt wszystko trzeba robić z głową, ale przypadku zaczepów myślę że gra nie warta świedczki

filo - Sro Sty 07, 2009 16:10

Taki mały OT.
Jak poznać po napisach na kloszu czy lampy R600 są europejskie czy angielskie.
Było to na forum ładnie rozpisane ale znaleźć nie mogę.

NEOSSS - Sro Sty 07, 2009 16:37

filo, sprawdz po E w koleczku czyli gdzie byly homologwane... Rozpiske krajow znajdziesz w google
filo - Sro Sty 07, 2009 16:50

NEOSSS napisał/a:
sprawdz po E w koleczku


E1-Niemcy czyli OK

baum82 - Pon Mar 30, 2009 12:51

lineumaciel, Wiataj. Ile dałeś za lampy przednie do r25?
iktorn73 - Wto Mar 31, 2009 14:41

Witam. Kupowałem niedawno lampy do mojego ZR-a,czarny środek i zapłaciłem za obie 600 zł. Stan bardzo dobry,po jednym zaczepie klejonym w obu :) . Też kupiłem anglika,który u mnie jeszcze leży,ale,podobno,ciężko przełożyc szkła.
Biernik20 - Sro Kwi 01, 2009 18:33

ciężko jest ustawić taką angielską lampę do europejczyka bo to nie ten kont padania świateł linia światła jest w drugą stronę jeśli wiecie o co mi chodzi
wwekol - Sro Kwi 01, 2009 23:43

Ja po dzwonie mialem lewą lampe pocharatana i zrobilem zaczepy z włókna szklanego, taki zestaw sie kupuje z mata i żywicą troche zabawy i nawet nawet :mrgreen:
firefighter - Czw Kwi 02, 2009 07:47

Tu masz cały mój temat o reflektorze R25 też miałem z tym problem
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=28975