Zobacz temat - [R620 Sdi '97r] Akumulator siada:/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R620 Sdi '97r] Akumulator siada:/

Margzims - Nie Sty 11, 2009 12:32
Temat postu: [R620 Sdi '97r] Akumulator siada:/
Panowie mam sprawe. Podłączyłem jakiś czas temu wzmacniacz. Co prawda nie z pierwszej półki (brak kasy;P) - FIRST model: FA-4403

http://allegro.pl/item517...el_fa_4403.html

nie wiem dlaczego ale chciałem rano odpalić Roverka a tu dupa... akumulator wyczerpany. No to prostownik i ładowanie. Po podładowaniu ładnie chodził cały dzień, ale po kolejnej nocy znów padł:/ Podłączyłem ładnie + do + w akumulatorze a - ze wzmacniacza do - z aku i gdzieś tam do uziemienia do karoserii pod wykładziną w bagażniku. Nie wiem czy winą mogą być za cieńkie kable?? Podłączyłem również wzmacniacz do radia do kabla który obsługuje wysuwanie anteny, aby uruchamiał się dopiero gdy odpalimy radio a nie pobierał non stop prąd z aku. ale i tak coś jest nie tak:/ może źle podłączone uziemienie czy cuś?? Jak narazie to odłączyłem wzmacniacz od akumulatora i ładnie chodzi wszystko. Akumulator jest w pełni sprawny. Proszę o jakieś wskazówki co zrobić. Narazie do wzmacniacza chciałem podłączyć tylko Tubę basową (której też narazie jeszcze nie posiadam więc podłączyłem do niego głośniki 6'9' JVC i ładnie śmigały - oczywiście póki akumulator też śmigał;P).

Raptile - Nie Sty 11, 2009 13:14

Sprawdz jakie masz pobieranie prądu ze wzmakiem i bez wzmaka
michone - Nie Sty 11, 2009 14:48

a wiesz ze ten wzmacniacz ma tyle mocy co radio samochodowe ?? :)
escatox - Nie Sty 11, 2009 19:19

Kolego a sprawdź czy na REMOTE pojawia ci się +12 po włączeniu radia....

Może masz na innym pinie Remote i wzmak chodzi....

Margzims - Nie Sty 11, 2009 21:31

wydaje mi się że ten remote działa tak jak powinien bo jak odpalam radio to się zapala lampka przy wzmacniaczu a jak nie ma radia to dioda POWER nie świeci. A normalnym miernikiem sprawdzić ten aku??
michone - Nie Sty 11, 2009 22:51

Cytat:
a - ze wzmacniacza do - z aku i gdzieś tam do uziemienia do karoserii pod wykładziną w bagażniku.
mozesz mi to wytlumaczyc??
escatox - Pon Sty 12, 2009 22:01

michone napisał/a:
Cytat:
a - ze wzmacniacza do - z aku i gdzieś tam do uziemienia do karoserii pod wykładziną w bagażniku.
mozesz mi to wytlumaczyc??


@michone - kolega pociągnął ze wzmaka 2 kable - do aku i drugi minus do karoserii, ja to tak rozumiem....

Kolego spróbuj odłączyć wzmak od ujemnej klemy aku i zostaw tylko uziemienie w bagażniku...

;)

michone - Pon Sty 12, 2009 22:02

escatox napisał/a:
michone napisał/a:
Cytat:
a - ze wzmacniacza do - z aku i gdzieś tam do uziemienia do karoserii pod wykładziną w bagażniku.
mozesz mi to wytlumaczyc??


@michone - kolega pociągnął ze wzmaka 2 kable - do aku i drugi minus do karoserii, ja to tak rozumiem....

Kolego spróbuj odłączyć wzmak od ujemnej klemy aku i zostaw tylko uziemienie w bagażniku...

;)
no ja tez tak zrozumialem ale po co to komu??
Margzims - Nie Sty 25, 2009 19:43

przepraszam, że piszę odpowiedź dopiero teraz, ale rzadko wchodzę na forum. Tak podłączyłem (-) z wzmacniacza również do (-) z aku. MYślałem, że tak trzeba... (straszny ze mnie laik w tych sprawach). Więc możę faktycznie przez to ucieka ten prąd. Odłącze ten (-) wzm od klemy (-) i zostawie tylko do tej karoserii podłączone.
michone - Nie Sty 25, 2009 22:03

to juz lepiej odepnij ten od karoserii i zostaw ten do aku :)