Zobacz temat - [R600] Świece
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Świece

michal87 - Pon Sty 12, 2009 16:42
Temat postu: [R600] Świece
Witam wszystkich. Mam takie pytanie: czy w silniku 4-cylindrowym mogą byc tylko 3 świece czy ta czwarta jest, ale gdzieś schowana? Ogólnie auto ciężko pali. trzeba troche pokręcic zanim załapie.
Skiba - Pon Sty 12, 2009 16:48

Tak, w serii L są wersje tylko z 3 świacami. Obecne świece Ci grzeją ? Sprawdzaleś przekażnik ? Paliwo się nie cofa ?
Firq - Pon Sty 12, 2009 16:52

Tamat nie raz był omawiany wiec uzyj opcji szukaj! Powiem tylko tyle ze w tych silnikach sa standardowo 4 swiece żarowe ale do tej 4 swiecy jest strasznie trudne dojście bo jest umiejscowiona a pompą wtryskową wiec czasem to za pompą ludzie zaslepiaja taj jak u mnie było! Pewnie poprzedni własciciel to zrobił za ciebie! wymień 3 świece które masz i bedzie ok Ja wymieniłem 3 bo 4 zaślepiona i pali na strzała!

[ Dodano: Pon Sty 12, 2009 16:53 ]
Skiba napisał/a:
Tak, w serii L są wersje tylko z 3 świacami. Obecne świece Ci grzeją ? Sprawdzaleś przekażnik ? Paliwo się nie cofa ?


Kolego nie masz racji jest miejsce na 4 świece!!

danielsonicl - Pon Sty 12, 2009 17:14

Firq napisał/a:
Kolego nie masz racji jest miejsce na 4 świece!!

Raczej ty się mylisz były wersje 3 i 4 świecowe poczytaj TO!

Firq - Pon Sty 12, 2009 21:00

Skiba napisał/a:
Tak, w serii L są wersje tylko z 3 świacami. Obecne świece Ci grzeją ? Sprawdzaleś przekażnik ? Paliwo się nie cofa ?
Tu Kolega napisał ze jest miejsce tylko na 3 swiece w seri L I Nie ma racji Bo Nawet Ty Napisałeś ze sa wersje 3 i 4 świecowe. Następnie Kolega danielsonicl Myli się mówiac ze nie mam racji Bo Odnosząc się do auta Kolegi michal87 R600 z 98r to akurat wiem ze ten rocznik miał 4 swiece bo całkiem nie dawno mój kolega wymieniał własnie w R600 z 98r świece i były 4 sztuki :) Ps czasem w seri L 4 świeca jest tak inteligentnie zaślepiona ze na pierwszy rzut oka widać jak by nie było tam miejsca na nia przewidziane <peace> :smile:
thef - Pon Sty 12, 2009 21:12

Firq napisał/a:
Tu Kolega napisał ze jest miejsce tylko na 3 swiece w seri L I Nie ma racji Bo Nawet Ty Napisałeś ze sa wersje 3 i 4 świecowe. Następnie Kolega danielsonicl Myli się mówiac ze nie mam racji Bo Odnosząc się do auta Kolegi michal87 R600 z 98r to akurat wiem ze ten rocznik miał 4 swiece bo całkiem nie dawno mój kolega wymieniał własnie w R600 z 98r świece i były 4 sztuki :) Ps czasem w seri L 4 świeca jest tak inteligentnie zaślepiona ze na pierwszy rzut oka widać jak by nie było tam miejsca na nia przewidziane <peace> :smile:
Ojej, ojej ;) ciężko się doczytać dokładnie o co chodzi ;) Przecineczki i kropeczki by się zdały ;) Utnijmy już te dywagacje - sprawa jest taka były wersje 3 i 4ro świecowe. W 3 świecowych zawsze gniazdo 4tej jest tak samo zaślepione (nie ma możliwości "odślepienia" czy czegoś podobnego ;) ). Rocznik również nie jest ważny, bo sprawdzaliśmy to już.
Firq - Pon Sty 12, 2009 21:16

Czyli bez reguły byłu W L Było Raz 3 świece raz 4 Hmmm Ciekawe To :) Tą zagadkę rozwiązali by tylko Mulder Scaly :mrgreen:
thef - Pon Sty 12, 2009 21:20

Firq napisał/a:
Czyli bez reguły byłu W L Było Raz 3 świece raz 4 Hmmm Ciekawe To :) Tą zagadkę rozwiązali by tylko Mulder Scaly :mrgreen:
Nie wiemy tego na 100%, ale logicznej reguły nie udało nam się do tej pory znaleźć ;)
Firq - Pon Sty 12, 2009 21:25

Może Wg wersji wyposażenia ?? no nie wiem ale juz pewnie przerabiane i bez efektów Logicznych :D
Skiba - Pon Sty 12, 2009 22:17

Firq napisał/a:
Skiba napisał/a:
Tak, w serii L są wersje tylko z 3 świacami. Obecne świece Ci grzeją ? Sprawdzaleś przekażnik ? Paliwo się nie cofa ?
Tu Kolega napisał ze jest miejsce tylko na 3 swiece w seri L I Nie ma racji Bo Nawet Ty Napisałeś ze sa wersje 3 i 4 świecowe.


Kolego .. to że napisałem "w serii L są wersje tylko z 3 świecami" nie oznacza, że są tylko i wyłacznie ! Seria L posiada silniki z 4, jak i 3 świecami (jeden otwór zaślepiony - ten od strony pompy). A to, że w przypadku 4 świec, czwartą ciężko wymienić to inna bajka ;)

Firq - Wto Sty 13, 2009 00:11

cięzko nie znaczy ze niemożliwe :)
michal87 - Wto Sty 13, 2009 08:28

dzieki za pomoc. sprawdzane były świece u mechanika i ten powiedział że grzeją wszystkie 3 i był ogromnie zdziwiony że nie znalazł 4-tej świecy. Może to dlatego że w okolicy nie ma takiego auta i nie zetknął się z czymś takim. Gdy tak próbowałem odpalac autko to zauważyłem właśnie że czasami paliwo mi się cofa. tylko teraz problem jest czy pompa go nie trzyma czy jest nieszczelnośc na przewodach.
Skiba - Wto Sty 13, 2009 09:36

Załóż zaworek zwrotny i po kłopocie ;) a masz taką gruszkę przed filtrem paliwa ?
michal87 - Wto Sty 13, 2009 16:55

no właśnie nie wiem o jaką gruszkę chodzi. Czytałem poprzednie posty o trudnościach z zapalaniem i nie wiem co to za gruszka. U mnie jej nie ma.
Skiba - Wto Sty 13, 2009 17:04

michal87 napisał/a:
no właśnie nie wiem o jaką gruszkę chodzi. Czytałem poprzednie posty o trudnościach z zapalaniem i nie wiem co to za gruszka. U mnie jej nie ma.


Na przewodzie paliwowym, przed filtrem paliwa, powinna być taka gumowa gruszka, służąca do podpomowywania paliwa, jednocześnie zabezpieczająca przed cofaniem paliwa. Mozesz dokupić używaną, lub założyć zaworek zwrotny i wszystko powinno być ok ;)