Zobacz temat - [R 200 1,4 99r]dziwne klekotanie podczas dodawania gazu:(:(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1,4 99r]dziwne klekotanie podczas dodawania gazu:(:(

koliber1 - Pią Sty 16, 2009 18:27
Temat postu: [R 200 1,4 99r]dziwne klekotanie podczas dodawania gazu:(:(
Witam
problem polega na tym ze gry ruszam czy to 1 czy wsteczny jak wrzuce sprzęgło i je puszczam i dodaje gazu i samochód się zaczyna toczyc na wolnych obrotach to słychac dziwne klekotanie jak ciągnik...zaczeło się tak dziac od paru dni czy ktos ma podobny problem ?? co to moze byc ??

kolin - Pią Sty 16, 2009 18:41

Popychacze klekoczą... zależy jaki to też jest klekot i z której części on dochodzi bo za równo mogą panewki pukać jak i może być też luźny sworzeń w tłoku i wali. Odpal silnik i przysłuchaj się skąd dobiega, góra/dół.
koliber1 - Nie Sty 18, 2009 19:14

nie umiem dokladnie tego okreslic bo jestem w srdku wydaje mi się ze napewno jest to na przeciwko keirowcy ale z kąd dokladnie to nie wiem a moze mi ktos powiedziec z czym to się wiaze ??
leszek95b - Nie Sty 18, 2009 20:35

hmm, ja bym najpierw dobrze sprawdził czy to nie aby poduszka.
fearless - Nie Sty 18, 2009 21:52

leszek95b napisał/a:
hmm, ja bym najpierw dobrze sprawdził czy to nie aby poduszka.


:hahaha: tak wiem że nie chodziło o powietrzną, ale sobie skojarzyłem :hahaha:

To raczej nie poduszk - popychacze na 95%

zapal - Nie Sty 18, 2009 22:25

a wlasnie ze to moze byc poduszka.. gdy jest rozwalona silnik ma luz i gdy dodajesz gazu przesuwa sie i powoduje wlasnie szarpanie wiem bo sam mialem uszkodzona poduszke i tez mialem ten objaw:)
fearless - Nie Sty 18, 2009 22:31

zapal napisał/a:
a wlasnie ze to moze byc poduszka.. gdy jest rozwalona silnik ma luz i gdy dodajesz gazu przesuwa sie i powoduje wlasnie szarpanie wiem bo sam mialem uszkodzona poduszke i tez mialem ten objaw:)


Dlatego napisałem "raczej" i na "95%"
Chociaż mimo wszystko - jak to poduszka to powinno szarpać autem - jak sam napisałeś (silnikiem) a jak popychacze - to tylko klekot z pod maski.

koliber1 - Nie Sty 18, 2009 22:57

panowie hehe ja tez jestem pewien ze to na 99% popychacze samochodem nic nie szarpie jest poprostu klekot i nic więcej tak jak pisałem na niskuch czy na wysokich obrotach i czy zimny czy ciepły to ten klekot jest jutro jade do mechanika napisze co on powie moze ze jest bicie koła :) :PPPP