Zobacz temat - [R416] Lampy w innych odcieniach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Lampy w innych odcieniach

danterape - Nie Sty 18, 2009 10:39
Temat postu: [R416] Lampy w innych odcieniach
Witam,
wiem, że temat troszkę banalny nie mniej jednak staracie się potraktować go poważnie choć troszkę, bo zalezy mi
poniżej pokazałem wam jak wyglądają moje lampy w Roverku - tzn, po stłuczce maska jest innego koloru (wymieniłem ją na oryginalną z anglika).
Zastanawia mnie jednak fakt lamp - ta z lewej jest jakby bardziej brudna. Teraz pytanie, czy da się ją jakoś wyczyścić żeby wyglądała tak jak ta z prawej, czy muszę dokupić lampę pod kolor, żeby te odcienie były jednakowe. Nie mam pojęcia czy to brud czy jest to coś innego.

Druga sprawa apropo czyszczenia. Co należy zdjąć żeby dostać się do lampy i czy jest to wszystko trudne ;) ?


http://spick.webd.pl/kuba/rover/rover/2.jpg

http://spick.webd.pl/kuba/rover/rover/4.jpg


pozdrawiam i dzięki za pomoc z góry

sTERYD - Nie Sty 18, 2009 11:10

trudnego nic w tym nie ma... odkręcasz zderzak (5 minut) zdejmujesz lampę (1 minuta) tylko rozebranie samej lampy jest paskudne :/ szkło do obudowy jest przyklejone jakimś dziwnym lepkim glutem :/
BoloSr - Nie Sty 18, 2009 11:26

sTERYD napisał/a:
trudnego nic w tym nie ma... odkręcasz zderzak (5 minut) zdejmujesz lampę (1 minuta) tylko rozebranie samej lampy jest paskudne :/ szkło do obudowy jest przyklejone jakimś dziwnym lepkim glutem :/


pewnie ten glut to klej do klejenia szyb :rotfl:

danterape - Nie Sty 18, 2009 15:04

a czy to wystarczy wyczyścic?
BoloSr - Nie Sty 18, 2009 15:11

danterape napisał/a:
a czy to wystarczy wyczyścic?


moze byc tak ze juz odblasnik jest do bani to czyszczenie nie pomoze :(

Cherman - Pon Sty 19, 2009 09:12

U mnie było tak, że odbłyśnik faktycznie nie wydawał sie być w dobrym stanie. Po rozebraniu (przez Steryda) okazało się, że na odbłyśniku są zabrudzenia, które delikatnie udało się usunąć. Wyczyściliśmy szkło od środka płynem do szyb (Cif) i ciepła wodą. Z zewnątrz pastą polerską.

Efekt był naprawdę bardzo dobry. Troszkę babrania z tym glutem na początku jest, ale wg mnie się opłaca.

BTW. Steryd... kiedy zabierasz się za uszczelkę? Chętnie poasystuję :D

sTERYD - Pon Sty 19, 2009 15:31

Cytat:
BTW. Steryd... kiedy zabierasz się za uszczelkę? Chętnie poasystuję :grin:

chyba któregoś pięknego dnia w ferie :hm: na razie nie mam czasu :beczy:

danterape - Pon Sty 19, 2009 20:23

w takimr azie jeszcze jak poradzic sobie z tym glutem? duzo roboty? jak to potem skleić do kupy zeby mialo rece i nogi i zeby nie parowała lampa?
zapal - Pon Sty 19, 2009 20:55

z tego co wiem rozkleja sie to przez podgrzanie np suszarka... a potem trzeba uzyc jakiegos kleju zeby nie parowalo nic
BoloSr - Pon Sty 19, 2009 21:00

zapal napisał/a:
z tego co wiem rozkleja sie to przez podgrzanie np suszarka... a potem trzeba uzyc jakiegos kleju zeby nie parowalo nic


dokladnie a co do kleju polecam klej do szkla :)

danterape - Pon Sty 19, 2009 21:32

oka dzieki wszytkim ;) popatrze, bede pytal jak co :)