Zobacz temat - [R416] Kolor płynu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Kolor płynu

lysy229 - Pon Sty 19, 2009 16:56
Temat postu: [R416] Kolor płynu
Witam zainteresowanych pytałem kiedyś parę osób jaki płyn na dolewkę do wspomagania bo moja historia zaczęła się od zgrzytów(w wspomaganiu) przy pierwszych minutach pracy silnika,no i doszedłem dlaczego tak jest,wymieniłem wszystkie cybanty z orginalnych na skręcane(jak ręką odjął)pompa przestała się zapowietrzać i zrobiło się sucho wokół zbiorniczka i pompy ale tu pojawia się moje pytanie jaki płyn (dodam że ma kolor bursztynowy) powiem też że wracając z pracy wstąpiłem do sklepu motoryzacyjnego i raz że koleś mi chciał wcisnąć czerwony twierdząc ze to niemożliwe że mam bursztynowy a jak już mu powiedziałem że chyba źle trafił to powiedział ,,wlej pan trochę czerwonego to nic się nie stanie,,dlatego zapytuję was podajcie konkretne namiary na jakiś zamiennik lub płyn orginalny do tego,,typu,,ktoś tam pisał o dextronie ale ja też znalazłem dexron więc sam juz nie wiem.dzięki
fearless - Pon Sty 19, 2009 16:59
Temat postu: Re: [r416]kolor płynu
lysy229 napisał/a:
ktoś tam pisał o dextronie ale ja też znalazłem dexron więc sam juz nie wiem.dzięki


nie bardzo rozumiem.... masło maślane, ale jeśli chodzi o Dexron to tak - to ten płyn hydrauliczny do wspomagania. Dexron IID . Ktoś po prostu strzelił literówkę.

polakpolak29 - Pon Sty 19, 2009 17:01

Jeżeli chodzi o kolor to wcześniej na pewno u mnie był czerwony, ale ostatnio jak wymieniałem to był czarny. Wlałem czerwony nowy i jest dobrze. kolor nie ma znaczenia byle spełniał wymagania podane przez producenta.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=33259

kasjopea - Pon Sty 19, 2009 17:11

Dexron II D, nie jest istotny kolor bo produkowali w różnych
lysy229 - Pon Sty 19, 2009 17:44

ok.załapałem temat dzięki wystawiam ,,pomógł,,koledze