Zobacz temat - [r 214Si 97r]Bezpiecznik wskaznika benzyny??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 214Si 97r]Bezpiecznik wskaznika benzyny??

donmulanka - Sro Sty 21, 2009 23:20
Temat postu: [r 214Si 97r]Bezpiecznik wskaznika benzyny??
nie wiem co sie stało ale jak wracałem do domu z deski (mialem 10l paliwa wskaznik byl pol cm nad czerwona kreska czyl i1/4 jakby baku) jade jade a tu wskaznik benzyny spadl na sam dol tak jak nigdy nie miałem na samo czarne pole oparł sie na samym dole.. wystraszylem sie zatrzymalem zgasilem auto swiecilem altarka ale nic nei smierdzialo nic sie nei lało a 10 l paliwa jak by ucieklo to by niezła kałuza była pod maske patrze tez wszystko ok.. zapalilem auto i wskaznik po chwili wrocil spowrotem na swoje miejsce (nawiew tez przestał na chwile działać a po chwil isie wlaczyl) o co chodzi? co sie stalo? nie cyztalem o takim przypadku jeszcze..

ps. czy r 214 ma taka duza rezerwe? do czarnego pola ponizej czerwonej kreski czy to tylko ttak wskaznik spadł bo siadl czujnik/bezpiecznik? prosze o odp bo nei wiem jak temu zapobiegac na nastepny raz

Fargo80 - Czw Sty 22, 2009 08:01

rezerwa w serii 200 to pojecie wzgledne :mrgreen:
ale jedno jest pewne - jak wskazowka jest na czerwonym to do baku wchodzi okolo 35 litrow paliwa a ze bak jest 50l to ta rezerwa jest jakies 15 litrow z tego co wyczytalem na forum to jest to spowodowane tym ze nie ma kontrolki paliwa i aby nie stanac na srodku drogi to rezerwa jest wyzsza gdybys tak przypadkiem nie zauwazyl wskaznika :grin:

co do tego ze wskazowka umarla a nastepnie znowu ozyla to proponuje sprawdzic kabelki w liczniku, ja od tego bym zaczal