Zobacz temat - [R 216 Si 1.6 benzyna 97 r] Problem z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 216 Si 1.6 benzyna 97 r] Problem z alarmem

krzeszol - Pią Sty 23, 2009 19:43
Temat postu: [R 216 Si 1.6 benzyna 97 r] Problem z alarmem
Witam. Nie mogę wyłączyć alarmu po zainstalowaniu nowego akumulatora. Proszę o pomoc.
Clean - Pią Sty 23, 2009 21:27

Trzeba piolcika teraz ładnie zsynchronizować postępuj według opisu na tej stronce http://www.roverki.pl/article.php?sid=307 powinno być ok
krzeszol - Sob Sty 24, 2009 10:31

Dzięki za info. Wymieniłem baterie w pilocie. Alarm wyłączyłem natomiast immobiliser w dalszym ciągu jest aktywny. Autko nadal stoi. :(
sTERYD - Sob Sty 24, 2009 10:35

yyy pilot Ci otwiera auto a nie odblokowuje immo ??

świeci się dioda od alarmu??

może problem jest po stronie rozrysznika - sprawdź, czy wsuwka na automacie porządnie siedzi i czy dostaje prąd :hm:

Clean - Sob Sty 24, 2009 10:37

dobry pomysł sam czasem mam problem z wsuwka heheh jak bym pierwszym razem o tym nie wiedział to bym pomoc drogową wzywał bo autko nawet nie zagadało po przekręceniu kluczyka
krzeszol - Sob Sty 24, 2009 10:53

sTERYD napisał/a:
yyy pilot Ci otwiera auto a nie odblokowuje immo ??

świeci się dioda od alarmu??

może problem jest po stronie rozrysznika - sprawdź, czy wsuwka na automacie porządnie siedzi i czy dostaje prąd :hm:


Pilot nie otwiera auta, nie odblokowuje immo, dioda od alarmu świeci. Auto można otworzyć tylko kluczykiem, zamknąć można pilotem. Wsuwka jest ok.

piter34 - Nie Sty 25, 2009 13:34

krzeszol napisał/a:
Pilot nie otwiera auta, nie odblokowuje immo, dioda od alarmu świeci. Auto można otworzyć tylko kluczykiem, zamknąć można pilotem. Wsuwka jest ok.

Skoro zamykanie z pilota działa, ale otwieranie nie działa, to problem tkwi w pilocie. prawdopodobnie jakiś problem z mikrostykiem przycisku otwierania.

Pilot 3TXA, czy 3TXB?

krzeszol - Nie Sty 25, 2009 13:55

Niestety nie wiem gdzie znaleźć typ pilota, na moim jest napisane MPT1340 a w środku oprócz kodu 4 cyfrowego jest 2323R (literka R na czerwonym tle). Dziękuje za odpowiedź.
BetJar - Nie Sty 25, 2009 14:03

krzeszol napisał/a:
na moim jest napisane MPT1340

Nad tym napisem powinno pisać: "lucas 3TXA / 3TXB key"

Rena - Nie Lut 08, 2009 10:51

Mam podobny problem jak kolega krzeszol - pilot lucas 3TXA, zamykanie z pilota działa, ale otwieranie już nie :bezradny: .
Wszystko wskazuje na uszkodzenie mikrostyku przycisku otwierania.
I moja prośba - potrzebuję namiary na fachowca z Tarnowa lub okolic, który poprzyglądałby się temu pilocikowi.

P.S
Głębokie ukłony dla wszystkich "Roverkowiczów - forumowiczów" -jesteście SUPER :ok: .

tjomek - Sro Kwi 15, 2009 14:22

ja również mam pytanko, czasami mi pilot działa a czasami nie, zawsze można otworzyć centralny kluczykiem ale to nie zmienia faktu że muszę potem próbować do skutku żeby móc auto odpalić, mam tylko jeden pilot (LUCAS 3TXA KEY) - byłem z tym u elektromechanika ale powiedział że on z tym zrobić nie umie, i że nie jestem pierwszy z takim przypadkiem - proszę pomóżcie :(
Brt - Sro Kwi 15, 2009 14:45

tjomek, po pierwsze i najważniejsze dla własnego BHP dorób sobie drugiego pilota i weź kod immo, póxniej otwórz tego co masz popraw luty na płytce, szczególnie na mocowaniu baterii (na 90% będą popękane), jeśli mikrostyki są padnięte, to też je wymień i pilot powinien ozdrowieć. Czasem dodatkowo potrzebna jest wymiana kwarcu.

PS. Z którego Krzeszowa jesteś ??

tjomek - Sro Kwi 15, 2009 18:56

Witam, pilocik już rozebrałem i polutowałem co trzeba, zmieniłem także bateria, ale nadal to samo ;/ Chyba będę musiał tak właśnie zrobić - nowy pilot i zaprogramować go, tylko w moich stronach ciężko o kogoś kompetentnego, jak narazie to udało mi się znaleźć na tym forum specjalistów z pod Wrocławia (Nowa Wieś) ale to za daleko - mój Krzeszów jest w woj. Małopolskim (są 4 miejscowości w Polsce o tej nazwie) - mimo wszystko dzięki wielki i jeśli ktoś ma namiary gdzie można kupić i zaprogramować pilot to proszę o takie informacje. Pozdrawiam
Brt - Sro Kwi 15, 2009 23:37

pilota kupisz nowego np. u Tomiego w Tomateam, a używkę poszukaj gdzieś w necie. Kurcze w malopolsce to niebardzo kojarzę szpeca od programowania :/ Na śląsku w redzionkowie jest byłe ASO rovera i tam pewnie programuja, może w Krk też ktoś sie tym zajmuje :hmm:
tjomek - Czw Kwi 16, 2009 07:08

dzięki wielkie :) możesz jeszcze mi podać link do tego sklepu, może jest znany ale roverka mam nie długo a na forum jestem od wczoraj...
sTERYD - Czw Kwi 16, 2009 09:19

http://www.tomateam.pl/ :cool:
tjomek - Czw Kwi 16, 2009 20:26

ok, fajny sklepik, dzięki wielkie :)