Zobacz temat - [R75] Skrzynia szarpie na 3 biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzynia szarpie na 3 biegu

mustang - Sob Sty 24, 2009 18:12
Temat postu: [R75] Skrzynia szarpie na 3 biegu
Witam . Mam problem z moją skrzynią automatyczną , w czasie jazdy przy przełączaniu z drugiego biegu na trzeci wzrastają mi obroty ,efekt taki jak ślizganie sprzęgła w manualu, Byłem u mechanika powiedział mi ,że uszkodzone są jakieś zawory w skrzyni i koszt 1200 części i 300 robota. Mam pytanie czy ktoś z kolegów zetknął się z czymś takim?
PD - Sob Sty 24, 2009 19:17

ja tez mam taki objaw tzn szarpie wlasnie przy zmianie 2 na 3 bieg lecz nie zawsze
czasami przerzuci delikatnie (z tego co zauwazylem zalezy to od temperatury oleju w skrzyni
gdyz ja mam to wedlug mnie gorsze rozwiazanie tzn dodatkowa chlodnice przy lewym
przednim nadkolu i nie dzialajacy wentylator przy niej... w pozniejszych wersjach olej ze
skrzyni byl chlodzony i grzany ikladem chlodzacym auta...)

tylko dziwi mnie to ze to juz 2 taki sam przypadek, moze jakas wada konstrukcyjna? ;]

ja w okolicy nie umialem znalesc mechanika od automatow, po dluzszym czasie znalazlem
ale nie znam jego kompetencji i mowil oko 2 tys za takie cos bo niegdy nie wiadomo co
po drodze bedzie zepsute...

pozdrawiam

mustang - Nie Sty 25, 2009 18:08

Ja byłem u mechanika co długo robi z automatami w Jasienicy , na placu miał takiego samego Rovera75 w którym usunął taką samą usterkę, więc może to być jakaś wada.
PD - Pon Sty 26, 2009 02:27

o to ciekawe
a masz jakies dokladniejsze namiary na tego mechanika?
i znasz mniej wiecej cene za taka usluge?
pozdrawiam

cypisek1 - Pon Sty 26, 2009 11:30

witam u mnie jest podobna sytuacja jaki macie przebieg koledzy i czy ktorys z was probowal za lewac nowy olej do skrzyni :roll:
PD - Pon Sty 26, 2009 20:30

na zegarach mam 175 tys a najprawdopodobniej 275 tys ktos przedemna chyba grzebal
w przebiegu...
ja kiedys wymienialem olej(Texaco Texamatic 7045E) bez filtra ale nie na orginalny(ponoc)
i nie wiem do konca czy cos by zmienilo jakbym orginalny z rovera wlal
w sumie juz taki kupilem olej tylko jeden partacz ukrecil mi srobe zlewowa w skrzyni
i stanelo to w miejscu bo nikt nie chce sie podjac wykrecenia tego...

mustang - Wto Sty 27, 2009 17:33

Nie wlewałem nowego oleju ,zbieram kasę na wymianę tych zaworów i zobaczymy jak się uda to dam znać . A co do namiarów nie mam tel. ale w jasienicy jest gość co robi z amerykańskimi samochodami ma warsztat koło mcdonalda .