Zobacz temat - [R75] Skrzynia biegów szumi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzynia biegów szumi

wczerniec - Pon Sty 26, 2009 17:43
Temat postu: [R75] Skrzynia biegów szumi
witam może ktoś miał problem ze skrzynią biegów (MANUAL).? wygląda to tak : przy obciążeniu ze skrzyni słychać szum , ale im szybciej jadę to ten szum przechodzi w takie jak by wycie , na luzie jest cisza, olej w skrzyni wymieniłem i bez zmian .
se7en86 - Pon Sty 26, 2009 17:59

No to ja mam to samo. Któreś łożysko padło i dlatego. Zamierzasz coś z tym robić? Dowiadywałeś się o ceny ? Lub ktoś z forum jest poinformowany i może coś wskazać ? jak Ci to padło ?
Dziadek - Pon Sty 26, 2009 19:02

Z moich wcześniejszych doświadczeń wynika ten sam wniosek.W renówce jak zaczęło padać łożysko to było najpierw buczenie,wycie na wyższych obrotach,a skończyło się hukiem i zablokowaniem skrzyni.Musialem wymieniać wałek główny.
wczerniec - Pon Sty 26, 2009 21:20

no dzięki za pocieszenie , zaczęło mi chuczeć z miesiąc temu ale po cichu a teraz to już nie żle daje , to trzeba będzie skrzynie wyrywać z tego co się przyjrzałem to chyba nie będzie trudno , A może ktoś wie czy to łożysko jest dostępne pez problemów i ile kosztuje ?
kadzaf - Pon Sty 26, 2009 21:26

Na twoim miejscu raczej zajałbym sie tym wczesniej a nie czekał az stanie ,bo moze sie okazac ze któres łożyska trzeba tylko wymienic a nie cała skrzynie ,w przypadku ukryszenia sie zebów trybów badz pekniecia wałka. A co do łożysk to jak juz zdemontujesz to po nr łatwiej bedzie kupic zamiennic .
wczerniec - Pon Sty 26, 2009 21:31

Chyba masz racje trzeda działać puki nie jest za pózno
se7en86 - Wto Sty 27, 2009 22:33

A orientuje się ktoś ile takie łożyska kosztują i gdzie najłatwiej je dostać ? Jak z robotą tego ?
kadzaf - Wto Sty 27, 2009 23:13

co do łożysk to ciezko okreslic jaki symbol,chyba ze miałby ktos katalog czesci ewnetualnie na wierzchu wtedy by odczytał :wink:
se7en86 - Wto Sty 27, 2009 23:16

A orientujecie się co do ceny ?
Zukowaty - Wto Sty 27, 2009 23:31

Lozyska sa tanie.Wiekszosc kasy zabiera robocizna...no chyba ze zastosowano lozyska specjalne. W wiekszosci przypadkow lozyska nie nadwyrezaja kieszeni tylko jest 1 warunek:kupujemy lozyska o takich a takich wymiarach i symbolach a nie lozyska do skrzyni do takiego a takiego pojazdu.
se7en86 - Sro Sty 28, 2009 18:13

Zakuwaty w intercarsie dobiorą ? Jak uważasz ?
Rowan - Sro Sty 28, 2009 18:14

se7en86, w każdym rolniczym powinieneś dobrać. Tylko jakiejś dobrej firmy. :wink:
Zukowaty - Sro Sty 28, 2009 18:21

se7en86 napisał/a:
Zakuwaty w intercarsie dobiorą ? Jak uważasz ?

Pisalem ze nie do auta tylko po numerach. IC to nie magazyn lozysk tylko sklep moto i tam Ci dadza do R75.Moze beda tanie a moze tyle co skrzynia,sprawdz. Wiem ze jak dobierzesz sam np. w SKFie to wyjdzie tanio.

Dziadek - Sro Sty 28, 2009 18:28

I to jest święta racja! Łożysko do podajnika spawarki może kosztować w specjalistycznym sklepie nawet 120 zł netto,a TO SAMO w sklepie z łożyskami 26 zł brutto.Dlatego trzeba spisać numer i szukać w jakimś dobrym sklepie,najlepiej dobrej firmy(żadne chińskie albo koreańskie).
se7en86 - Sro Sty 28, 2009 18:30

No tak, tylko gdzie taki sklep można znaleźć ? Jestem z Siedlec i czegoś takiego u nas nie ma. Jedynie wysyłka pewnie jak gdzieś indziej jest. A wiadomo, jak samochód blokuje warsztat to zaraz cena idzie w górę. Chyba, że wejść na magazyn i tam przeglądać łożyska i szukać. Lub jakiś sklep i tam po numerze.
Dziadek - Sro Sty 28, 2009 18:35

Nie wierzę,że w pobliżu Siedlec nie ma nic takiego.Na Zagłębiu i w samych Katowicach jest tego od metra.Często kupuję łożyska na serwis,więc mam kilka takich miejsc,ale chyba nie prowadzą wysyłki.
Sprawdź choćby stronkę PREMA Sa.mają oddziały w całej Polsce i naprawdę obfitą ofertę.

se7en86 - Pią Sty 30, 2009 09:44

Pierwszy sklep taki w Mińsku, 50 km odemnie. No ale dobre i to.

wczerniec - jak będziesz coś działać z tą skrzynią daj znać jak Ci idzie i jakie koszta.

MW - Sro Kwi 15, 2009 23:09
Temat postu: Re: [R75 2.0 CDT 00''] skrzynia biegów szumi
wczerniec napisał/a:
witam może ktoś miał problem ze skrzynią biegów (MANUAL).? wygląda to tak : przy obciążeniu ze skrzyni słychać szum , ale im szybciej jadę to ten szum przechodzi w takie jak by wycie , na luzie jest cisza, olej w skrzyni wymieniłem i bez zmian .

nie wiem jak sobie poradziłeś , ale ja mam to samo teraz i podobno trzeba wówczas zmienić całą skrzynię , kupiłem używaną z małym przebiegiem na allegro za 650 pln i będę wymieniał bo mam te same objawy, w skrzyni bowiem jak mi powiedziano nie ma specjalnie części do wymiany więc tak chyba będę musiał zrobić ,
napisz proszę jak to się skończyło i co to było w Twoim przypadku
pzdr
MW

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 23:42 ]
wczerniec,
witaj
mam podobny problem ze skrzynią , czy możesz napisać jak sobie z tym poradziłeś ,
pzdr
MW

mkowals5 - Pon Sie 31, 2009 22:34

Witam widzę, że ten temata dawno zamarł ale teraz ja sie spieram z tym problemem. Czy ktoś poradził sobie z tym łożyskiem czy może sprawa była bardziej złożona???
MW - Pon Sie 31, 2009 22:49

mkowals5 napisał/a:
Witam widzę, że ten temata dawno zamarł ale teraz ja sie spieram z tym problemem. Czy ktoś poradził sobie z tym łożyskiem czy może sprawa była bardziej złożona???

Musiałem wymienić cała skrzynię biegów , po wymianie wszystko chodzi idealnie

misiekns - Wto Wrz 01, 2009 10:09

Ja miałem identyczny problem. Wymieniłem skrzynie, a starą zaczołem pomalutku naprawiać. Okazało się że w skrzyni poszło łożysko i cała jego zawartość (takie jakby wałeczki) wysypały się i latały sobie po skrzyni. Po 3 miesiącach padła mi 2 skrzynia. Więc nie chcąc się pako-
wać znowu w kupowanie kota w worku (za skrzynie dałem 900zł) postanowiłem naprawić starą. Miałem bardzo duży problem z zakupem odpowiedniego łożyska ale kumpel pracujący na ZNTK wypaczył mi takie samo łożysko które oni montują gdzieś przy pociągach. Po naprawie stara skrzynia chodzi idealnie kosztowało mnie to dużo mniej niż zakup kolejnej skrzyni. A poza tym mam pewność żę wszystko teraz ze skrzynią jest OK.

pawels - Pon Wrz 07, 2009 19:55

mialem ten sam problem ostatnio 2 dni temu rozwalila sie cala skrzynia wiecd radzil bym niejezdzic bo wkoncu stanie

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 20:01 ]
mam pytanie czy skrzynia biegow z rovera 1.6 podejdzie do rovera 1.4 97 r benzyna

wczerniec - Pon Wrz 07, 2009 21:13

u mnie też skończyło się wymianą skrzyni. co prawda siadło łożysko ale bieżnią łożyska jest wałek z trybami , więc taniej wyszło kupić całą skrzynie