Zobacz temat - [R214i 98r] Kontrolka SRS zaświeca się podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 98r] Kontrolka SRS zaświeca się podczas jazdy

majkel77 - Czw Sty 29, 2009 09:13
Temat postu: [R214i 98r] Kontrolka SRS zaświeca się podczas jazdy
Witam. Od dwóch dni zapala mi się w czasie jazdy kontrolka poduszki powietrznej. Po odpaleniu auta kontrolka gaśnie prawidłowo. Zapala się dopiero w czasie jazdy. Czym to może być spowodowane i jak się tego pozbyć?
Mix - Czw Sty 29, 2009 09:17

Posprawdzaj kostki SRS pod siedzeniami, jeśli masz też poduchy w fotelach. Jeśli nie masz, sprawdź wiązkę w okolicach kolumny kierowniczej. Oczywiście jakiekolwiek zabawy z Systemem, zaczynaj od odłączenia akumulatora i odczekaniu 15-20 min. :wink:
ploomy - Czw Sty 29, 2009 09:19

A funkcji "Szukaj" używał? Gwarantuje, że znajdziesz masę odpowiedzi dotyczących tego problemu. U mnie też się czasami świeci, ale przestałem się tym przejmować :wink:
Paul - Czw Sty 29, 2009 09:25

ploomy napisał/a:
U mnie też się czasami świeci, ale przestałem się tym przejmować
Uuuuuuuuuu, niedobrze :(
Mixtated napisał/a:
Posprawdzaj kostki SRS pod siedzeniami, jeśli masz też poduchy w fotelach.
Poduchy w fotelach w R2xx ?? :roll:
Chodziło pewnie o napinacze ? :P

Sprawdź kostki pod siedzeniami, przeczyść i popraw styki. Jeżeli to nie pomoże, to zostaje tylko taśma pod kierownicą :( Z klaksonem nie masz problemów? Działa zawsze (w każdym położeniu kierownicy) ?

piter34 - Czw Sty 29, 2009 11:37

Ja tylko nadmienię, że problem jest opisany w technicznym FAQ na stronie klubowej...
ploomy - Czw Sty 29, 2009 13:26

Paul napisał/a:
Uuuuuuuuuu, niedobrze :(

Sama raczej nie wyskoczy wtedy gdy niepotrzeba, chiba... :smile:
Już kilka razy poprawiałem złączki pod siedzeniami i na jakiś czas to wystarczało, ale jak zrobiło się chłodniej znowu się świeci, oczywiście nie zawsze. Może to przez to, że gaśnica mi lata pod tyłkiem i plącze się w tym kablu :wink:

ywis - Czw Sty 29, 2009 14:40

Użyj WD-40, pryśnij w kostki pod siedzeniami w momencie kiedy je rozłączysz, po tym zabiegu je złącz dobrze i zobacz czy będzie występował dalej Twój problem, u mnie to pomogło :)