Zobacz temat - [MG ZS] Zblokowany hamulec z tyłu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Zblokowany hamulec z tyłu

BoloSr - Czw Sty 29, 2009 10:54
Temat postu: [MG ZS] Zblokowany hamulec z tyłu
Witam
Co sie moglo zstac ze zblokowal mi sie hamulec tylny :(
Zaczelo sie od piszczenia przy hamowaniu a teraz piszczy jak jade :(
O dziwo fura hamule dobrze ale niestety kolo sie grzeje i starsznie smierdzi, wiec co mnie czeka ?? ?

Lechos - Czw Sty 29, 2009 11:01

odkrecenie kola i na poczatek przeczyszczenie wszystkiego, moze sie zacisk/tłoczek zatarl i nie cofa (oczywiscie ocena czy klocki nie kwalifikuja sie juz do wymiany)
BoloSr - Czw Sty 29, 2009 11:05

Lechos napisał/a:
odkrecenie kola i na poczatek przeczyszczenie wszystkiego, moze sie zacisk/tłoczek zatarl i nie cofa (oczywiscie ocena czy klocki nie kwalifikuja sie juz do wymiany)


podejrzewma ze jak dojade dzisiaj do mechaniora to mozna zapomniec o tych klockach z tylu bo juz widze ze nie sa dobre albo ich juz wcale tam nie mam :beczy:

sTERYD - Czw Sty 29, 2009 14:13

na 90% śruby pływajace...
to częste przy tych konstrukcjach :(

BoloSr - Czw Sty 29, 2009 14:16

sTERYD napisał/a:
na 90% śruby pływajace...
to częste przy tych konstrukcjach :(


znaczy rozkrecici i przeczyscic czy kupic nowe trza ?? ??

sTERYD - Czw Sty 29, 2009 14:26

rozkręcić, przeczyścić, posmarować smarem do zacisków i złożyć :cool:
Brt - Czw Sty 29, 2009 14:49

I sprawdzić czy linka ręcznego czasem nie trzyma oraz czy mechanizm recznego w zacisku pracuje ;)
BoloSr - Czw Sty 29, 2009 14:51

sTERYD napisał/a:
rozkręcić, przeczyścić, posmarować smarem do zacisków i złożyć :cool:


bedzie to dzisiaj zrobione i powiem co bylo :)

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 14:51 ]
Brt napisał/a:
I sprawdzić czy linka ręcznego czasem nie trzyma oraz czy mechanizm recznego w zacisku pracuje ;)



oki sprawdze to rowniez :)

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 19:33 ]
sTERYD napisał/a:
rozkręcić, przeczyścić, posmarować smarem do zacisków i złożyć :cool:


Diagnoza

Koniec klocków i do tego zapiekl sie cylinderek :beczy: teraz trza kupic klocki oraz zestaw naprawczy do cylinderka oraz sam cylinderk bo wyglada jak po wojnie :(

sTERYD - Czw Sty 29, 2009 20:21

czyli trafiło na to pozostałe 10% :/ szkoda tylko, ze z tyłu, bo będzie trzeba sie pobawiść w składanie mechanizmu od ręcznego :/
najlepiej jak gumki założysz dopiero po złożeniu cylinderka i wkręceniu weń tłoczka, żeby ich nie popsuć od razu... no i będzie trzeba odpowietrzyć :/
ale wszystko do zrobienia :cool:

BoloSr - Czw Sty 29, 2009 20:27

sTERYD napisał/a:
czyli trafiło na to pozostałe 10% :/ szkoda tylko, ze z tyłu, bo będzie trzeba sie pobawiść w składanie mechanizmu od ręcznego :/
najlepiej jak gumki założysz dopiero po złożeniu cylinderka i wkręceniu weń tłoczka, żeby ich nie popsuć od razu... no i będzie trzeba odpowietrzyć :/
ale wszystko do zrobienia :cool:


z recznym nie mam problemu :)
co do resztyjuz to przerobilismy i niesttey gumka zewnetrza do wywalenia tzra nowa kupic tylko nie wiem czy dostane u siebie na miejscu bo wiem ze Tomi ma ale jutro nie mam czasu na wysyłke :(
mnie bardzie dziwi ze te tłoczek taki z wrzerami dostane takie cos wogole ?? ?? czy trza go zreanimowac i szukac cos takiego na szrocie ?? ? tylko od czego to szukac ?? ?

sTERYD - Czw Sty 29, 2009 20:34

nie wiem, czy ZS ma dokładnie takie same hamulce z tyłu jak R400, ale jeśli tak, to pasują od hondy civic i concerto z tyłu, tłoczek raczej jest do dostania nowy, nie wiem tylko czy na sto procent od ręki :/ gumki raczej powinny być na miejscu, tylko zależy od chęci sprzedawcy :/
BoloSr - Czw Sty 29, 2009 20:37

sTERYD napisał/a:
nie wiem, czy ZS ma dokładnie takie same hamulce z tyłu jak R400, ale jeśli tak, to pasują od hondy civic i concerto z tyłu, tłoczek raczej jest do dostania nowy, nie wiem tylko czy na sto procent od ręki :/ gumki raczej powinny być na miejscu, tylko zależy od chęci sprzedawcy :/


podejrzewam ze hamle beda takie same w koncu to zawias hondy i hample tez :)
ciekawe ile takie cos kosztuje bo szukam na necie i znalesc nic nie moge :(

Brt - Czw Sty 29, 2009 20:41

kurcze :głupek: a swój stary prawy wyrzuciłem :( zacisk był do :dupa: ale tłoczek, gumki itp były ok ale cóż :bezradny: zacisk jest LUCASA wiec bardzo możliwe, że i w innych markach był stosowany. popatrz gdzieś w intercarsie w katalogu jak sprzedawca kumaty, to moze coś znajdzie ;)
BoloSr - Czw Sty 29, 2009 20:48

Brt napisał/a:
kurcze :głupek: a swój stary prawy wyrzuciłem :( zacisk był do :dupa: ale tłoczek, gumki itp były ok ale cóż :bezradny: zacisk jest LUCASA wiec bardzo możliwe, że i w innych markach był stosowany. popatrz gdzieś w intercarsie w katalogu jak sprzedawca kumaty, to moze coś znajdzie ;)


no takie zycie szkoda :(
jeszce taki sie nie narodzil tfu nie widzialem umnie na wsi jak nie podasz nr co chesz to bida z nedza :(

[ Dodano: Pią Lut 06, 2009 20:32 ]
Hample z tylu jak nowe zapodane klocki ATE oraz plyn ATE i oczywiscie wymienione gumki w zaciskach tylnych :) koszt operacji 60 zeta a koszt czesci 124 :)
teraz czekaja haple z przodu :) juz sa zakupione i czekaja :)