Zobacz temat - [R75] Trzecie światło stop kradnie prąd??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Trzecie światło stop kradnie prąd??

jarek73 - Czw Sty 29, 2009 21:33
Temat postu: [R75] Trzecie światło stop kradnie prąd??
Witam

Kiedyś pisałem przy problemach z zapłonem, że sprawdzane było wszystko pod kątem, czy gdzieś/coś nie rozładowuje akumulatora. Nic nie wyszło, a teraz chyba znalazłem przyczynę. Dziś znowu nowiutki AKU padł rano. Teraz odstawiłem auto do garażu wyłączyłem światło - ciemno że własnego nosa nie widać i oglądałem całe auto wewnątrz i na zewnątrz.

Świeci się bardzo, bardzo delikatnie trzecie światło stop, w dzień tego nie zauważysz, ba nie zauważyłbym tego także teraz w nocy, gdybym się nie schylił i nie popatrzył z wysokości zderzaka w górę. Te diody się żarzą tak delikatnie, prawie ich nie widać, ale podejrzewam, że to właśnie może być przyczyna rozładowywania akumulatora. Tylko czemu takie coś zdarza się raz na jakiś czas. Teraz ciekawy jestem czy jutro rano auto odpali, będę jechał do elektryka specjalnie z tym 3 światłem. Co to może być??

se7en86 - Czw Sty 29, 2009 22:20

Może spróbuj odłączyć to światło i wtedy zobacz co będzie.
jarek73 - Pią Sty 30, 2009 06:54

Nie odłączałem, bo wiedząc, że ono świeci delikatnie, chciałem zobaczyć czy dziś zapali i zapalił. Sam już nie wiem. Ale podjade dziś do elektryka bo przecież nie może się to światło palić.
sTERYD - Pią Sty 30, 2009 11:29

może włącznik przy pedale nie rozłacza na tyle, ze diody się świecą...
dla zarówek jest troche za malo wiec nie świecą, ale też połykają troche watów :/
sprawdż omomierzem ten czujnik na dużym zakresie...

Mombrey - Pon Lis 15, 2010 13:05

jarek73, doszedłeś co "kradnie" prąd? Ja mam chyba to samo bo po kilku dniach 4-5 akumulator "pada". Myślałem, że już stary więc kupiłem nowy, ale problem jest ten sam, po 5 dniach już nie odpali :-(