Zobacz temat - [R75] Komp pokładowy - spalanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Komp pokładowy - spalanie

BackSpace1 - Nie Lut 01, 2009 21:02
Temat postu: [R75] Komp pokładowy - spalanie
Czy ktoś wie dlaczego mój komputer nie pokazuje spalania na bierząco? Kiedy go kupiłem pokazywał 13,8 l/100 km (poprzedni właściciel miał ciężką nogę) a po przejechaniu 500 km spalanie spadło zaledwie do 12,5 l/100. Nie sądze żeby tyle palił bo jeżdżę oszczędnie i głównie na trasie. Nie pokazuje też aktualnej średniej prędkości. Czy można go jakoś zresetować? Z góry dzięki za info
wieslaw_b. - Nie Lut 01, 2009 22:31

Komputer w Roverku pokazuje średnie spalanie (nie chwilowe) od ostatniego resetu.
Jeśli chcesz wykonać reset należy przytrzymać dłużej przycisk od komputera (o ile dobrze pamiętam).
Wskazania zużycia paliwa komputera będą poprawne jeśli nikt nie przestawił mnożnika, było o tym niedawno na forum.

gustav.pl - Pon Lut 02, 2009 06:57

A chwilowe spalanie znajdziesz TU, punkt 4.0.
Pozdro. :smile:

nitta - Wto Lut 03, 2009 16:57

Cytat:
Jeśli chcesz wykonać reset należy przytrzymać dłużej przycisk od komputera (o ile dobrze pamiętam).


Przycisk od komputera czyli ten na lewarku kierunkowskazów ? Bo jesli tak to metoda nie dziala. trzymalem okolo 15 sekund przy wlaczonej stacyjce, w pozycji "1" i wylaczonej i nic, resetu ani sladu.

tomczyk32 - Wto Lut 03, 2009 17:21

wszystko najlepiej zrobic jak zresetujesz kompa a oto link
http://forum.roverki.eu/v...1&highlight=obc

Legwan1989 - Nie Cze 23, 2013 15:27

Jak można wyzerować średnie spalanie wyświetlane na komputerze ?

Zrobiłem reset komputera w dziale 21, później odłączyłem akumulator na kilkanaście minut, po podłączeniu znowu reset. Po wejściu w dział nr 5.0 pokazuje mi ze mam średnie spalanie 12 litrów

Kamil79 - Pon Cze 24, 2013 07:38

Legwan1989 napisał/a:
Jak można wyzerować średnie spalanie wyświetlane na komputerze ?

Zrobiłem reset komputera w dziale 21, później odłączyłem akumulator na kilkanaście minut, po podłączeniu znowu reset. Po wejściu w dział nr 5.0 pokazuje mi ze mam średnie spalanie 12 litrów


Przełącz wyświetlacz w pozycje spalania , po czym przytrzymaj dłużej przycisk komputera ( którym przełączasz tryby) . Po 2, 3 sekundach zresetujesz średnie zużycie.

Legwan1989 - Pon Cze 24, 2013 20:17

Dobrze, spróbuję poźniej ;) A w takim razie reset w dziale 21 co daje ?
gustav.pl - Czw Cze 27, 2013 13:08

Legwan1989 napisał/a:
Jak można wyzerować średnie spalanie wyświetlane na komputerze ?

Zrobiłem reset komputera w dziale 21, później odłączyłem akumulator na kilkanaście minut, po podłączeniu znowu reset. Po wejściu w dział nr 5.0 pokazuje mi ze mam średnie spalanie 12 litrów


Legwan1989 napisał/a:
Dobrze, spróbuję poźniej ;) A w takim razie reset w dziale 21 co daje ?


Wszystko jest OK'! Po zresetowaniu wyników komp zaczyna mierzyć od 12L, a nie od np. 0-ra. Przejedziesz się trochę i zacznie się zmieniać.
Pozdro:)