Zobacz temat - [Rover 216GTi, 1993r.] Problem z elektryką...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [Rover 216GTi, 1993r.] Problem z elektryką...


baaa - Wto Lut 03, 2009 17:06
Temat postu: [Rover 216GTi, 1993r.] Problem z elektryką...
Witam wszystkich. Mam problem z moim roverkiem. Wracałem wczoraj do domu, słuchałem radia. Nagle radio wyłączyło się i zapaliła się kontrolka otwartej klapy. Stanąłem żeby sprawdzić czy się nie otwarła ale była zamknięta... Na drugi dzień czyli dziś kontrolka gasła jak zamknąłem drzwi, teraz nie świeci przy otwartych drzwiach, lecz zapala się wtedy gdy włącze wycieraczki (miga w ich rytm) lub oświetlenie kabiny, które też nie działa. Spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś? Co może być tego przyczyną? Normalnie magia...
sTERYD - Wto Lut 03, 2009 19:50

gdyby to był krągły to by była wiązka tylnej klapy, może też warto zerknąć :hm:
Markzo - Wto Lut 03, 2009 21:37

Elo!
Proponuje rozberać czujniki od zamknięcia drzwi i klapy - te od drzwi są przykręcone do karoserii w okolicach zamków, takie małe czarne cycki, ładnie sie je rozkręca a one lubią w środku zaśniedziec i potem mamy takie jaja, maiłem podobnie w swoim Coupe. A czujnik od klapy jest chyba przy zamku tylnej klapy, tego jeszcze nie rozbierałem;)

baaa - Sro Lut 04, 2009 13:52

Więc tak. Rozebrałem tylnią klapę, lecz nie znalazłem tam nic niepokojącego. wszystko tam jest dobrze. Kontrolka gaśnie kiedy nacisne czujnik, zapala się kiedy otworze. Czujniki otwarcia drzwi również sprawdziłem. Wiec problem leży gdzies indziej. Jak włączam oświetlenie kabiny albo wycieraczki kontrolka sie zapala i resetuje się zegar.
cabriolecik - Sro Lut 04, 2009 17:15

Popatrz jednak na przewody tylnej klapy w tej gumie. Bo w kanciaku też to pada.
baaa - Sro Lut 04, 2009 20:06

Ok jutro sprawdze jeszcze raz. Nie działa także oswietlenie bagażnika i jak wyłączam stacyjke to zegar też się resetuje. A przy kablu od zasilania radia napięcie jest 11,5V a jak podłącze radio spada do 8V więc radio i tak sie nie włącza.