Zobacz temat - [R MG ZR 160 2003r ] ROZRZĄD ---PRZESTROGA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R MG ZR 160 2003r ] ROZRZĄD ---PRZESTROGA

Mariusz418 - Sro Lut 04, 2009 22:51
Temat postu: [R MG ZR 160 2003r ] ROZRZĄD ---PRZESTROGA
Dziś trafił do mnie ZR 160 klubowy -----kolega miał udokumentowaną wymianę paska rozrządu tylko ktoś kto go wymieniał zapomniał wymienić napinacz i pompę wody w wyniku czego przestawił się rozrząd i uszkodził VVC .Na szczęście zawory się nie uszkodziły (pierwszy raz się z tym spotkałem )
PHJOWI - Sro Lut 04, 2009 23:06

no faktycznie ciekawa sprawa że zaworki się nie pogoniły, ale w tych vvc to trzeba wszystko wymieniać, u nas na rejonie to często takie jednostki przychodzą rozwalone bo były nie do końca dopieszczone. A jeszcze warto zakładać orginalne paski bo takie podróby jak dayco się wyciągają i nie dobrze się robi dla vvc.
AndrewS - Czw Lut 05, 2009 00:34

:shock: nie no ladny napinacz :-)
kruszon - Czw Lut 05, 2009 10:19

Mariusz, PHJOWI, a nie chcielibyscie poprowadzic dzialu o ciekawych przypadkach mechanicznych jak ten. Wiem ze nikt na to czasu nie ma, ale moze sie z czasem uzbiera. Chyba ze tymi przypadkami i wiedza o sposobie ich rozwiazania nie chcielibyscie sie raczej dzielic co dla mnie jest zrozumiale... Hę? Ot, propozycja taka ;)

Pozdrawiam

spider666 - Sro Maj 05, 2010 20:42

nie zakładając nowego wątku, a odnośnie przestróg

CZY PO WYMIANIE KOMPLETU ROZRZĄDU W VVC
TRZEBA W JAKIŚ SPOSÓB RESETOWAĆ KOMPUTER
ŻEBY PRAWIDŁOWO USTAWIŁY WARIATORY
(MECHANIZM VVC)?

Jeśli tak to czy wystarczy odpięcie akumulatora po wymianie?

PHJOWI - Sro Maj 05, 2010 23:14

nie trzeba nic resetować , ale trzeba rozłączyć aku żeby przypadkiem ktoś nie zakręcił silnikiem na rozkręconym rozrządzie :)
spider666 - Sro Maj 05, 2010 23:36

lub kluczyki schować :mrgreen:

dzięx

marcinmarcin - Czw Maj 06, 2010 20:32

spider666 napisał/a:
CZY PO WYMIANIE KOMPLETU ROZRZĄDU W VVC
TRZEBA W JAKIŚ SPOSÓB RESETOWAĆ KOMPUTER
ŻEBY PRAWIDŁOWO USTAWIŁY WARIATORY
(MECHANIZM VVC)?
Jak się przestawiły to reset mu nie pomoże ;)