Zobacz temat - [R214i 8V 97] Irytujące bzyczenie w prawych dzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 8V 97] Irytujące bzyczenie w prawych dzwiach

strala1 - Pią Lut 06, 2009 22:10
Temat postu: [R214i 8V 97] Irytujące bzyczenie w prawych dzwiach
Przy około 3000 obrotów, coś bzyczy, brzęczy w prawych drzwiach ( tapicerka ), coś wpada w rezonans i bzyczy. Myślałem, że to może te bolce ( brak mi słowa ) wystające w drzwiach ale nie. Jest to strasznie irytujące. Może ktoś ma podobny wkurzający problem? Jak go rozwiązać??
TARADAJA - Pią Lut 06, 2009 22:32

Witam! Na 99% masz lużny pręt od otwierania drzwi klamki wewnętrznej który usadowiony jest w takich uchwytach plastikowych które po czasie ulegają wytarciu a tym samym poluzowaniu pręta i drganiu powodując hałas. Metoda naprawy to nabycie nowych uchwytów albo nabicie na pręt gąbki i następnie przyklejenie do blachy taśmą dwustronnie klejącą albo klejem z pistoletu na gorąco. Powodzenia P.S. ja tak zrobiłem i cisza już przez 3 lata!
strala1 - Pią Lut 06, 2009 22:37

dźwięk jednak nie dobiega z klamki tylko bardziej w okolicach tych pręcików wystających z drzwi. Dodam, że w momencie kiedy poleje tamte okolice WD-40 problem znika na kilka dni.
TARADAJA - Pią Lut 06, 2009 22:40

Jakie pręciki bo nie bardzo rozumiem?

[ Dodano: Pią Lut 06, 2009 22:41 ]
chodzi o klipsy mocujące tapicerkę :roll:

strala1 - Pią Lut 06, 2009 22:41

jak masz tapicerkę drzwi wystają takie rygielki od zamka, jak zamykasz auto obniżają się jak otwierasz podnoszą. Dżwięk dobiega z tamtych okolic, myślałem, że rygielki drżą, ale to nie to.
TARADAJA - Pią Lut 06, 2009 22:49

A już wiem o co ci chodzi :wink: Więc ten pręt jest prowadzony tylko przez otwór w tapicerce i aby nie latał swobodnie ma w sobie dwie boczne sprężynki i jeśli je spryskasz WD40 to zaniknie hałas dopuki nie wyschnie albo nie nałapie kurzu. Typowy problem Roverków szczególnie w zimie kiedy wszystkie niedociągniecia wychodzą i wkurzają. Często również wystarczy po zdjęciu tapicerki go troszeczke minimalnie podgiąć i po robocie. Tyle moge na odległość Pozdrawiam
strala1 - Pią Lut 06, 2009 22:50

a jak się dostać do tych sprężynek? muszę rozebrać cały boczek?
TARADAJA - Pią Lut 06, 2009 22:51

Jak pisałem zdemontuj tapicerkę chwila moment i będziesz wszystko widział i masz możliwość posprawdzania! Miłej pracy no i powodzenia :grin:
kuri - Pon Kwi 06, 2009 19:12

Ja mam ten sam problem hałas dobiega z tylnych drzwi i trochę z przednich. Z tyłu cały czas coś skrzypi w prawych drzwiach ale jeszcze nie rozkręcałem :smile: Mam jeszcze jeden problem latająca na bruku tylna półka nie wiem od czego to być może to norma w tych typach :roll: pozdrawiam