Zobacz temat - Syganł z głośnika, wyjścia na głośnik ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Syganł z głośnika, wyjścia na głośnik ?

kolin - Sob Lut 07, 2009 06:48
Temat postu: Syganł z głośnika, wyjścia na głośnik ?
Drodzy Panowie i Panie

Powiedzcie mi jak się podłącza wzmacniacz/monoblok pod wejście głośnikowe ? Bo gdzieś mi się to obiło o uszy ale do końca nie wiem co jak z czym. Miło by było gdyby mi ktoś opisał po kolei co i jak, czy potrzeba jakieś inne urządzenia.

michone - Sob Lut 07, 2009 08:22

nie masz rca w radiu?? jak nieto http://www.allegro.pl/ite...sklep_gwar.html
kolin - Sob Lut 07, 2009 08:46

michone napisał/a:
nie masz rca w radiu?? jak nieto http://www.allegro.pl/ite...sklep_gwar.html


Ja mam tylko u kumpla będziemy zakładać a on nie chce się fabryczne radia pozbywać. Powiedz mi jeszcze jak to podłączyć w co sie wpiąć itd tak na chłopski rozum to byłbym wdzięczny :wink:

michone - Sob Lut 07, 2009 08:52

w radiu masz wyjscie na 4 glosniki. z dwoch rezygnuesz i podlaczasz zamiast glosnikow adapter i maszwyjscie na wzmak. Jakie to radio??
kolin - Sob Lut 07, 2009 11:11

michone napisał/a:
Jakie to radio??


Fabryczne jak w Escorcie MK6

http://www.allegro.pl/ite..._gwar_fakt.html

takie

michone - Sob Lut 07, 2009 12:28

nie ma innego sposobu niz powyzszy... Sam to przerabialem w mondeo i focusie:/
kolin - Sob Lut 07, 2009 13:35

Czyli tak jak pisałeś powyżej dzięki :mrgreen:
boss.007 - Sob Lut 07, 2009 14:07

michone napisał/a:
w radiu masz wyjscie na 4 glosniki. z dwoch rezygnuesz i podlaczasz zamiast glosnikow adapter i maszwyjscie na wzmak


Wcale nie musisz pozbywać się dwóch głośników!wpinasz się tylko kabelkami od konwentera i po krzyku :wink:
Wiem bo tak mam zrobione a powiedzieli mi w warsztacie car-audio.A co najlepsze to to że fajnie mi pyka oooo :razz:

michone - Sob Lut 07, 2009 15:55

boss.007 napisał/a:
michone napisał/a:
w radiu masz wyjscie na 4 glosniki. z dwoch rezygnuesz i podlaczasz zamiast glosnikow adapter i maszwyjscie na wzmak


Wcale nie musisz pozbywać się dwóch głośników!wpinasz się tylko kabelkami od konwentera i po krzyku :wink:
Wiem bo tak mam zrobione a powiedzieli mi w warsztacie car-audio.A co najlepsze to to że fajnie mi pyka oooo :razz:
ciekawe jak dlugo... pamietaj ze na koncowce mocy musisz miec okreslona impedancje. W tym przypadku 4 ohm. Jak dokladasz cokolwiek to robia sie szpoki i koncowka w radiu moze pojsc z dymem. Taki adapter to nic innego jak dzielnik ktory sklada sie z rezystorow i kondensatorow.

Kolin masz jeszcze jedno wyjscie, wg mnie najlepsze jesli chodzi o jakosc. Wyciagasz radio i idziesz do pierwszego lepszego elektronika, mowisz ze chcialbys wyprowadzic sygnal z radia. On bierze sygnal ktory dochodzi do koncowki mocy i wyciaga na zewnatrz jako RCA. Koszt zabiegu przecietnie 30-50zl

boss.007 - Sob Lut 07, 2009 17:28

[ Dodano: Sob Lut 07, 2009 17:29 ]
michone napisał/a:
ciekawe jak dlugo...

Z tego co wiem to to cudo zmienia tylko sygnał i nie powoduje nadmiernych obciążeń,no ale nic jak końcówka mi padnie to napewno dam znać na forum :wink:

michone - Sob Lut 07, 2009 18:04

boss.007 napisał/a:
[ Dodano: Sob Lut 07, 2009 17:29 ]
michone napisał/a:
ciekawe jak dlugo...

Z tego co wiem to to cudo zmienia tylko sygnał i nie powoduje nadmiernych obciążeń,no ale nic jak końcówka mi padnie to napewno dam znać na forum :wink:
Widzisz Ty piszesz : "zminia tylko sygnal" a ja wiem ze tam w srodku sa rezystory... koszt wykonania takiego dzielnika to jakies 5-8zl jak sie potrafi lutowac :P mialem gdzies keidys schematy. Ja nie mowie ze padnie ale ze moze pasc... tymbardziej ze mowimu tu o radiu seryjnym gdzie prawdopodomnie siedzi koncowka 4x 7w...
boss.007 - Sob Lut 07, 2009 18:15

michone napisał/a:
Widzisz Ty piszesz : "zminia tylko sygnal" a ja wiem ze tam w srodku sa rezystory...

Słucham tak już z dwa miesiące i jest oki,a zaznacze że połączenie znam z instrukcji obs.
I do niego właśnie dają tą instrukcje,no chyba że to producenci nie czają bazy :/
http://cgi.ebay.co.uk/Bos...parms=72%3A1689|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

michone - Sob Lut 07, 2009 18:34

dalej mnie nie rozumiesz ale nie bede Ci tlumaczyl. Zapoznaj sie na jakiej zasadzie dziala dzielnik napiecia, jakie rezystory tam są uzywane.
Podlaczajac razem pod jeden kanal - czyli masz podlaczone równolegle.

Z fizyki mmozna policzyc rezystencje zastepcza ktora dla glosnika 4om i kazdej innej rezystancji da rezystancje mniejsza niz 4 ohm...

wez teraz np note technologiczna tda 1558q i sparwdz ze pisza o rezystancji wiekszej niz 4 om.

Pograj swoim radiem przez np5-8h i wyciagnij i sprawdz tyl gdzie jest radiator... Caly czas mowie ze jedno radio wytrzyma 3 om a drugie sie spali przy 3,5om...

boss.007 - Sob Lut 07, 2009 18:47

michone napisał/a:
Pograj swoim radiem przez np5-8h i wyciagnij i sprawdz tyl gdzie jest radiator...

wcale nie trzeba sprawdzać radiatora od tego radia,podotykać można kilkadziesiąt innych sztuk grających przez tyle godzin i ogrzać sobie łapki :grin:

sknerko - Sob Lut 07, 2009 23:20

michone napisał/a:
Z fizyki mmozna policzyc rezystencje zastepcza ktora dla glosnika 4om i kazdej innej rezystancji da rezystancje mniejsza niz 4 ohm...

ale jak ipedancja tego ustrojstwa będzie stosunkowo duża to i wypadkowa połączenia będzie pomijalnie mniejsza od 4 ohm (w granicach błędu pomiarowego)

michone - Nie Lut 08, 2009 08:11

sknerko napisał/a:
michone napisał/a:
Z fizyki mmozna policzyc rezystencje zastepcza ktora dla glosnika 4om i kazdej innej rezystancji da rezystancje mniejsza niz 4 ohm...

ale jak ipedancja tego ustrojstwa będzie stosunkowo duża to i wypadkowa połączenia będzie pomijalnie mniejsza od 4 ohm (w granicach błędu pomiarowego)
mozesz mi to wytlumaczyc?? bo im wieksza bedzie tym gorzej... polaczenie rownolegle dwoch glosnikow 4 ohm daje impedancje zastepcza 2 ohm... im wieksza bedzie rezystancja tego adaptera (a reguluje sie ja tymi dwoma potencjometrami na adapterze) tym nizsza bedzie rezystancja ukladu glosnik adapter.
sknerko - Nie Lut 08, 2009 16:47

zawsze mi się wydawało że:
R wypadkowe = R1xR2/R1+R2
ale może coś się zmieniło :wink:
Przykład R1=4ohm R2=150ohm
4x150/4+150=600/154=3,8961039
jakoś nie znalazłem nowszych wzorów na te żeczy ;>

michone - Nie Lut 08, 2009 17:01

fakt masz racje cos mi sie popsulo :P pytanie jaka jest rezystancja tego ustrojstwa :P
sknerko - Nie Lut 08, 2009 17:19

A już się bałem ;) bo ja elektronik jestem ale starej daty
boss.007 - Nie Lut 08, 2009 17:35

Michone-a tak poza tematem,widzę w awatarku JVC KD-SH77R jesteś zadowolony z tego radia :?: Z tego co gdzieś tam wyczytałem przed tem grałeś na Nakamichi,a to JVC to raczej nie ma tego grania co :?: Właśnie kiedyś ja posiadałem to JVC i naprawdę kiepsko grało :???:
Ale prezentacja pierwsza klasa :mrgreen:
a jakie są Twoje odczucia :?:

michone - Nie Lut 08, 2009 17:52

kiepsko gralo?? :shock: chyba nie ten modelmiales ale bo reszte miales paskudna... Nakamichi bardziej neutralne jednak brakuje kilku rzeczy ktore ma jvc. A nastepny bedzie albo alpine 9812 albo pioneer deh-945. A moje jvcjest juz kultowe i do 300zl nic nie gra tak dobrze w cd...
boss.007 - Nie Lut 08, 2009 17:56

Ja to radio kupiłem jako nowe za ponad 1000zł :shock: I dużo słabsze modele Pionka robiły Tego JVC z każdej strony :???:
michone - Nie Lut 08, 2009 18:46

boss.007 napisał/a:
Ja to radio kupiłem jako nowe za ponad 1000zł :shock: I dużo słabsze modele Pionka robiły Tego JVC z każdej strony :???:
prosze konkrety... w jakim sensie robily?? ktory z nich mial 4v wyjscia? przetwornik z 24bitowym probkowaniem? nie wspomne o podziale aktywnym, 3pasmowym equ i kilkoma innymi opcjami. Do tego radyjko nie podbarwia charki, jest dosc naturalne...

Poza tym sh77/99r ma bardzo wysokie mniemanie w swiecie CA...

boss.007 - Nie Lut 08, 2009 22:04

michone napisał/a:
prosze konkrety... w jakim sensie robily

Dzwiękim robiły... i to na jakim kolwiek ustawieniu i rodzaju muzyki,to że bajery ma to radyjko to ja wiem,ale co do grania to nie za baro :sad: Tylko o to mi chodziło... o dzwięk, nie o pęki kabli na tyłach i inne funkcje(których jest naprawdę wiele w tym radyjku).
Pozdrawiam.

michone - Nie Lut 08, 2009 22:28

boss.007 napisał/a:
michone napisał/a:
prosze konkrety... w jakim sensie robily

Dzwiękim robiły... i to na jakim kolwiek ustawieniu i rodzaju muzyki,to że bajery ma to radyjko to ja wiem,ale co do grania to nie za baro :sad: Tylko o to mi chodziło... o dzwięk, nie o pęki kabli na tyłach i inne funkcje(których jest naprawdę wiele w tym radyjku).
Pozdrawiam.
co rozumiesz przez dzwiek?? bo mialem juz dziesiatki radii wyzszych i nizszych modeli i tylko naka byl bardziej neutralny od tego... Pioniery mialem 6100, 5700 i oba te medele nie byly neutralne, przebarwione srednie tony, wycofana srednica, podbity bas. Ludzie to lubia ja nie bardzo. Pionieer wydal kilka modeli ktore graja p9r, p99r, p945 mozna podciagnac 9x00 ale to juz nie to. Niestety reszta to kolorowe zabawki... nie powiem tego ja ale wszyscy ktorzy maja stycznosc z Soud off. Tak samo sony 3-5 modeli udanych reszta porazka, jvc mial 2 moze 3 udane modele.

Ja z radyjka jestem zadowolony, ale same radio to niestety 30% CA. Ja mam do wymiany oba klocki i dopiero wtedy zacznie to grac fajnie...