Zobacz temat - [R200 1.4i 98r] Rolka i pasek od wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i 98r] Rolka i pasek od wspomagania

Ant5 - Czw Lut 12, 2009 18:50
Temat postu: [R200 1.4i 98r] Rolka i pasek od wspomagania
Witam
Długo szukałem, niestety do tego silnika nic nie znalazłem. Muszę u żony w Roverku wymienić rolkę i pasek od wspomagania.
Dzwoniłem dzisiaj do serwisu, części są, ale rolka kosztuje prawie 300zł a pasek około 50zł. Dlatego zacząłem szukać zamienników i w temacie jednego z kolegów właśnie takie znalazłem, tylko to było do silnika 1.4 16V. Poniżej linki:
http://www.tomateam.pl/sk...ial=paski&c=639
http://www.tomateam.pl/sk...al=paski&c=1205
Czy ktoś bardziej obeznany mógłby mi doradzić, czy to są te części, których szukam?
W Intercarsie rolkę znalazłem, ale nie ma takiego paska jak w linku. Jest natomiast Contitecha 3PK760. Czy on będzie pasował?
Pozdrawiam
Marcin

Brt - Czw Lut 12, 2009 19:27

Ant5, zadzwoń do Tomiego a na bank sprzeda Ci prawidłową część ;) odebrać mozna osobiście w Wawie ;) Tomi to właściciel sklepu Tomateam ;) kontakt jest na stronie podany :ok:
Michal - Czw Lut 12, 2009 20:21

Ant5 to zależy jakiś masz rodzaj napinacza jeśli masz rolkę z napinaczem automatycznym no to może być problem bo jest to część ciężko dostępna i jest droga ok. 300zł nowa, używaną musisz poszukać na allegro, ja kupiłem za 75 zł z przesyłką i to w dobrym stanie. A jeśli masz rolkę napinacza z napinaczem manualnym to nowa kosztuje w granicy 130 zł.
Ant5 - Czw Lut 12, 2009 21:30

Hej, dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Może ktoś się orientuje w takim razie, jaki napinacz jest w 1.4 8v? Czy może występowały oba rodzaje?
Raptile - Czw Lut 12, 2009 22:06
Temat postu: Re: [R200 1.4i 98r] Rolka i pasek od wspomagania
Ant5 napisał/a:
a pasek około 50zł.



To z czego ten pasek X_X ? ja za swój z klimą dałem 25 zł ....


polecam Tomateam :ok:

Tomi - Czw Lut 12, 2009 22:14
Temat postu: Re: [R200 1.4i 98r] Rolka i pasek od wspomagania
Raptile napisał/a:
Ant5 napisał/a:
a pasek około 50zł.



To z czego ten pasek X_X ? ja za swój z klimą dałem 25 zł ....


polecam Tomateam :ok:


Zapomniałeś dodać, że chodzi o pasek 6PK1460, który jest szerszy i dłuższy od omawianego w w.w. wątku :)

Michal - Czw Lut 12, 2009 22:23

Ant5 tutaj masz link do alledrogo i jest aukcja z której ja kupowałem napinacz automatyczny paska wieloklinowego do pompy wspomagania, zobacz czy masz coś takiego u siebie?
Ant5 - Czw Lut 12, 2009 22:46

michal21dna, nie widzę żadnego linku. Tomi, dobrze się orientuję, możesz mi załatwić tą rolkę z paskiem? Jestem nowy na forum a widzę, że masz w podpisie stronkę z której wkleiłem linki a w pierwszym poście i Brt wspomniał, żeby do Ciebie się odezwać. Próbowałem dzisiaj dzwonić pod nr ze strony, ale był wyłączony.
Michal - Czw Lut 12, 2009 23:49

Sorry, po prostu go nie wkleiłem.
Oto i on: http://moto.allegro.pl/it...16_414_416.html

Brt - Pią Lut 13, 2009 11:09

Ant5, dodzwonić czasem jest sie cieżko do Tomiego ale próbuj, lub pisz maila na sklep@tomateam.pl :ok:
BoloSr - Pią Lut 13, 2009 11:12

Brt napisał/a:
Ant5, dodzwonić czasem jest sie cieżko do Tomiego ale próbuj, lub pisz maila na sklep@tomateam.pl :ok:


dzwonic pisac maile lub nawet na gg bo inaczej sie nie dorwie :) :) ale jak sie dorwie to zaltwi bez problemu co trza :ok:

hwafel - Pią Lut 13, 2009 11:56

ant, powiem ci jak zrobił mechanik w moim SDI (rolka się zatarła i pasek poszedł). Szukałem w necie i dzwoniłem po różnych sklepach jaka to rolka ma być do tego silnika. Wszędzie podawali mi tylko jeden typ. Zamowilem z Ruville'a, mechanik sprowadził wyciągnął zatartą rolkę i oczywiście nie pasowała. I całe szczęście. Mechanik pomierzył średnice zadzwonił do hurtowni i przywieźli rolkę o identycznych wymiarach z Golfa. Koszt całkowity (pasek, rolka i robocizna): 115 zł.
Ant5 - Nie Lut 22, 2009 00:27

Witam ponownie. Problem rozwiązany, łatwo nie było, więc opiszę co i jak, może komuś się przyda. Wertując strony z częściami do tego Roverka, wszędzie było opisane, że jest tam napinacz manualny i rolka z paskiem takie jak napisałem w pierwszym poście. Tymczasem okazało się, że u mnie jest napinacz automatyczny i ta rolka nie pasuje, jak również 3 inne, które z IC miał mój znajomy mechanik. Zdjął więc rolkę i zmierzył (rolka była wyszczerbiona i nie nadawała się już do ponownego założenia). Wymiary: średnica ~76mm, szerokość ~14,5mm u mnie był SKF VKM37010. W żadnym znanym sklepie z częściami nie mieli tego, w serwisie powiedzieli, że mogą taką rolkę albo cały napinacz załatwić, koszt 300zł (rolka) i około 650zł (napinacz), czas oczekiwania 2 tygodnie :shock: Długo szperałem po forum i znalazłem warsztat na Młodnickiej. Okazało się, że mają używany napinacz za 120zł taki sam jak z linku od michal21dna. Pojechałem, kupiłem, mechanik zamontował z niego samą rolkę, bo mój napinacz był w dobrym stanie. Tak więc udało mi się wrócić samochodem do domu a najbardziej z tego powodu był zadowolony użytkownik tego pojazdu, czyli żonka :smile: Jeśli chodzi o pasek, to zamontowany został Conti 3PK760. Ogólnie wymieniona została rolka z paskiem od wspomagania, uszczelka pod deklem od zaworów, przeczyszczona przepustnica i krokowy, ogarnięty temat ze zwarciem przewodów w okolicy tylnej klapy oraz cały spód zabezpieczony przed korozją... A następnego dnia, Roverek poprosił jeszcze o nowy akumulator :mrgreen:
barbura5000 - Pon Mar 02, 2009 15:38

hwafel, czy możesz mi powiedzieć jak dokładnie to jest rolka jej symbol. Ja muszę wymienić rolkę wszedzie proponują mi rolkę ale razem z napinaczem. Posiadam rovera 220 sdi z 1999 r bez klimy, silnik 2.0

[ Dodano: Pon Mar 02, 2009 15:40 ]
hwafel,

AndrewS - Wto Mar 03, 2009 22:11

u mnie pare lat temu w R 214 Si kanciak 95 plus klima, zamiast tej rolki zostalo dopasowane lozysko, foty chyba wstawialem na forum, u mnie byl chyba manualny napinacz
barbura5000 - Czw Mar 05, 2009 12:37

Powiem wam tak wszyscy mówili mi,że nie ma w sprzedaży samych rolek (jak były w focie i pali to powyżej dwóch stów)od napinacza paska wieloklinowego do mojego rovera 220 sdi bez klimy. Propzycja była taka rolka razem z napinaczem od 300 zł.
Zabrałem starą rolkę położyłem na ladzie w hurtowni i poprosiłem o taką samą (nie podając do jakiego samochodu) i co znalazła się za 60 zł (bez rabatu).
Rolka DEXWAL 260 (PALA) pasek 50 zł BOSCH 6 PK 1185.