Zobacz temat - [R214Si '97] Wyciek płynu(?)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si '97] Wyciek płynu(?)

xROnx - Sob Lut 14, 2009 12:19
Temat postu: [R214Si '97] Wyciek płynu(?)
Oj dawno nie zakładałem nowego wątku w tym dziale. No ale kiedyś trzeba :mrgreen:
Otoż tak. Od jakiegoś czasu ucieka mi gdzieś płyn chłodniczy. Spokojnie żaden HGF (plam w zbiorniczku nie ma, olej czysty jak łza nie przybywa go, temp ładnie się trzyma i wogole :) )
Ostatnio dolewałem płynu jakiś m-c temu tak więcej jak pół między podziałką min a max. Dzisiaj jest ok 4mm poniżej min. Więc szukam wycieku... szukam, szukam generalnie wszędzie sucho... wchodzę w kanał i patrze od spodu i aż tu nagle widzę mokro. dotykam paluchem hmmm jakiś zielony płyn. no to powrót do góry i szukam skąd on wylatuje. i doszedłem do takiego miejsca (widoczne na zdjęciu nr 1 - zaznaczone czerwoną elipsą :) )
Jest tam taka jakby linka w "izolacji" o kolorze różowym. Wydaje mi się że ta linka odpowiada za ogrzewania w aucie w senscie ciepło zimno... albo to jest ta linka która odpowiada za suwak od ciepłego zimnego powietrza (mam tu na myśli tą co jest pod pokrętłem wiatraka 1,2,3,4 ) ale pewności nie mam.
Powstaje pierwsze pytanie: czy w tych wężach które widać na zdjęciu nr 2 wogóle znajduje się płyn chłodniczy? jeśli tak to drugie pytanie: do czego służy ten mechanizm zaznaczony elipsą na zdjęciu nr 1? I skąd tam może wyciekać płyn? Obmacałem te dwa węże które "wchodzą" do urządzenia z linką i są suche.
Miał ktoś z Was może już taką sytuacje?

azor77 - Sob Lut 14, 2009 13:29

xROnx napisał/a:
Jest tam taka jakby linka w "izolacji" o kolorze różowym. Wydaje mi się że ta linka odpowiada za ogrzewania w aucie


Dobrze ci się wydaję.

xROnx napisał/a:
Powstaje pierwsze pytanie: czy w tych wężach które widać na zdjęciu nr 2 wogóle znajduje się płyn chłodniczy?


Tak tam jest płyn który idzie na nagrzewnicę.

xROnx napisał/a:
drugie pytanie: do czego służy ten mechanizm zaznaczony elipsą na zdjęciu nr 1? I skąd tam może wyciekać płyn? Obmacałem te dwa węże które "wchodzą" do urządzenia z linką i są suche.


Jak wyżej napisałem jest to zawór do regulacji ogrzewaniem.
Posprawdzaj opaski, wymień na nowe może cieknie gdzieś na połączeniu z wężami

secio - Sob Lut 14, 2009 16:23

azor77 napisał/a:
Jak wyżej napisałem jest to zawór do regulacji ogrzewaniem.
Posprawdzaj opaski, wymień na nowe może cieknie gdzieś na połączeniu z wężami


A jak nie cieknie z opasek, węży to może być winny sam zawór. Niech ktoś go otwiera i zamyka i zobaczy czy wtedy nie pokazują się krople płynu.

Pzdr,
Mariusz