Zobacz temat - [R214i 8V 97] Alufelgi, opony letnie, auto jak na szczudłach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R214i 8V 97] Alufelgi, opony letnie, auto jak na szczudłach

strala1 - Sob Lut 14, 2009 16:01
Temat postu: [R214i 8V 97] Alufelgi, opony letnie, auto jak na szczudłach
Na lato mam felgi 15 calowe i opony 195/55/15. Samochod na nich wyglada troche jak na szczudlach, szczelina pomiedzy opona a nadkolem jest dosyc duza. Zdjecie mojej bestii ponizej. Mozecie powiedziec mi co moge zrobic zeby wygladalo to troche lepiej? Opona o wiekszej wysokosci np. 60, czy nie obejdzie sie bez zmiany sprezyn lub zawieszenia? Widzialem duzo Roverkow na seryjnym zawieszeniu i tak to nie wygladalo.
Mayson - Sob Lut 14, 2009 16:16

Można wymienić seryjne sprężyny na krótsze - nie wiem tylko czy trzeba też wymienić w tym przypadku amortyzatory... wejdź sobie w dział tuningu, napewno takie tematy już były.
oskarro - Sob Lut 14, 2009 18:47

W dziale "porady techniczne" był post o alufelgach, i podawali userzy zdjęcia swoich roverków na różnych oponach/felgach.
Na lato też mam takie felgi, z takimi właśnie oponami.
Z tym, że zawieszenie -30mm i szpara jest raczej mniejsza...

Pozdrawiam


edit:
Tu masz ten temat:
klik

MaReK - Sob Lut 14, 2009 19:42

Mozesz zalozyc felgi 16" i miec z glowy ;)
A jesli nie mozesz, to jedyna opcja to odpowiednio krotsze sprezyny i amorki ;)
Bo jak zrobisz tak jak ja, wsadzajac sprezyny od ZR'a to owszem auto usztywnisz, obnizysz delikatnie (nie za wiele) a na pierwsze zwoje sprezyn bedziesz musial nalozyc gumowe zeby nie stukaly o kielich i nie przesuwaly sie podaczas np. wyjezdzania z dolka...

Pozdrawiam,

faecd - Nie Lut 15, 2009 17:37

panowie podpinam sie pod temat by nie zakladac nowego, powiedzcie mi prosze ile wynosi waga "lekkich aluskow" wszyscy rozrozniaja miedzy lekkimi i ciezkimi ale nie ma wyraznej granica wagowej.

Wlasnie jedzie do mnie paczka (upsem, na jutro ma byc) z 4 alusami wraz z oponami o masie 60kg, czyli 15kg na kolo i zastanawiam sie czy to juz jest ten lekki alus czy ciezszy....opony sa zalozone, zapewne jakies cisnienie maja napomopowane...

dzieki za info

strala1 - Nie Lut 15, 2009 18:17

ja kupilem 4 alusy z oponami. Łaczna waga była 80 kg.
thef - Nie Lut 15, 2009 18:30

faecd napisał/a:
opony sa zalozone, zapewne jakies cisnienie maja napomopowane...
Napompowane koła i kapcie ważą zdaje się tyle samo (pomijając znikomy ciężar powietrza) ;) :P
strala1 - Nie Lut 15, 2009 19:30

strala1 tego nie napisał ;-)
thef - Nie Lut 15, 2009 22:31

strala1 napisał/a:
strala1 tego nie napisał ;-)
Już poprawione, jakiś forumkowy psikus chyba ;)
faecd - Pon Lut 16, 2009 20:00

czyli nikt nie wie ile to kilogramow zwie sie lekkie alu?
kris_1987 - Wto Lut 17, 2009 10:52

lekie alu waża około 4kg, a nawet i mniej, ale to są zazwyczaj już bardzo drogie i zazwyczaj japońskie ;-) z oponą wyjdzie koło 10kg, więc te Twoje są raczej średnie ;-)