Zobacz temat - [R45] Filtr paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Filtr paliwa

yagher - Wto Lut 17, 2009 13:55
Temat postu: [R45] Filtr paliwa
molgby ktos mi wytlumaczyc gdzie znajduje sie filtr paliwowy i prace wymiany tego filtra ?
Stacho - Wto Lut 17, 2009 14:21
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Ja za filtr paliwa zapłaciłem w czerwcu ubr. 42 zł (PP-942 - Filtron) i wymieniłem sam w 10 minut. Ale ty masz diesla, to może i filtr masz inny, nie wiem, pozdr.... :wink:

BoloSr - Wto Lut 17, 2009 14:28
Temat postu: Re: [R45 1,4 16V, 2001r]
Stacho napisał/a:
Witam,
Ja za filtr paliwa zapłaciłem w czerwcu ubr. 42 zł (PP-942 - Filtron) i wymieniłem sam w 10 minut. Ale ty masz diesla, to może i filtr masz inny, nie wiem, pozdr.... :wink:


przepraszma ze sie wtrace :razz:
ale po choinke pisac o czyms o czym koledze nie bedzie potrzebne skoro ma diesla :) :)

Jugol - Wto Lut 17, 2009 14:28

..w tym miejscu,łatwy dostęp,wymiana-sam zobaczysz,że nic trudnego.Pozdrawiam :)

P.S.

Podziękuj funkcją pomógł :ok:

thef - Wto Lut 17, 2009 14:54

Jugol podał lokalizację, a co do samej wymiany, to tak dla zupełnego laika krok po kroku poniżej ;)
Wymiana polega na poluzowaniu dwóch opasek i zdjęciu dwóch wężyków z króćców filtra (warto owinąć filtr szmatą, żeby paliwo nie ciekło niepotrzebnie do komory silnika). Następnie wyciągamy filtr do góry (razem z opaską mocującą, która wpięta jest w zaczep umieszczony na karoserii). Odkręcamy opaskę mocującą z filtra i zakładamy na nowy tak, żeby dało się go założyć w odpowiednim kierunku. Kierunek przepływu paliwa wyznaczają strzałki naniesione na filtrze. Sprawdzamy czy dolny korek upustowy filtra jest dokręcony (taki czarny z krótkim odpływem na spodzie filtra), umieszczamy filtr w zaczepie mocującym, nakładamy wężyki, zaciskamy opaski. Następnie luzujemy śrubkę odpowietrzającą na wierzchu filtra i pompujemy paliwo gruszką (pompką ręczną przed filtrem) aż do momentu gdy otworem odpowietrzającym poleci ciągły strumień paliwa. Dokręcamy śrubkę odpowietrzającą, wycieramy filtr z paliwa, odpalamy samochód i sprawdzamy czy wszystko działa ;)

Jugol - Wto Lut 17, 2009 14:58

Thef nic dodać nic ująć :ok:
yagher - Sro Lut 18, 2009 07:36

dzieki panowie :) bede musial zajerzec ale mysle ze dopiero jutro sie uda ..
andistreetwise - Nie Mar 01, 2009 11:22
Temat postu: filtr paliwa
koszt filtra paliwa ( filtron PP 838) 26,04 zł inter cars - po rabacie