Zobacz temat - [220sdi]pomoc w doborze części (ukł.hamulcowy+przegub+turbo)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220sdi]pomoc w doborze części (ukł.hamulcowy+przegub+turbo)

DrMambo - Sro Lut 18, 2009 21:15
Temat postu: [220sdi]pomoc w doborze części (ukł.hamulcowy+przegub+turbo)
witam,
mojemu roverkowi (r220sdi 98r. z abs) stuknęło 185 000, w poniedziałek ląduje u mechanika na wymianę oleju i filtrów .. przy okazji chciałbym wymienić parę rzeczy, do których jeszcze nie zaglądałem:

1.układ hamulcowy: przód i tył

2.przegub zewnętrzny przód (nie wiem czy jest i tył :P więc piszę, że przód)

3.turbosprężarka

Co polecacie?

Co przy okazji wymiany np tarcz,klocków etc przydało by się wymienić? Mam znajomego, który może mi kupić części w intercarsie ( http://sklep.intercars.com.pl/ )po zniżkach 50% więc najfajniej jakby ktoś podał nazwę i numery seryjne z wyszukiwarki bo jest tam jakiś wybór, a ja się jakoś za bardzo nie orientuję w tym ich sklepie.

Turbosprężarka dosłownie się kończy, a przy przebiegu 185 chyba raczej nie warto jej regenerować. Mam zamiar jeździć roverkiem aż się ze starości nie rozpadnie i to kolejny argument za wymianą turbo.

Z góry dla wszystkich pomocnych forumowiczów wielkie THANX !! :ok:

NEOSSS - Czw Lut 19, 2009 10:49

Co do częśći kupuj renomowanych firm...

Co do sprężarki nie czekaj aż się rozleci bo mnoże być małe bum jak wciągnie Ci cały olej z silnika i skończysz go na panewkach lub dostanie "szału" i wyleci dołem wałem...

Sprawdź w jakim stanie jest wirnik czy ma luzy, jeśli są delikatne oddaj tokarzowi do dorobienia tulejek, jeżeli są już spore a wirnik jest obtarty nie ma sensu regenerować bo za duży to koszt, zostanie wtedy szukac używki z Angola

DrMambo - Sro Lut 25, 2009 22:57

hamulce zdrowe .. turbo kupione .. jutro przyjeżdżają przeguby ..