Zobacz temat - [R220 SD 97'] Klocki tył - TRW, czy warto?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SD 97'] Klocki tył - TRW, czy warto?!

krzysztof_ns - Pon Lut 23, 2009 11:44
Temat postu: [R220 SD 97'] Klocki tył - TRW, czy warto?!
witam,

Czeka mnie zmiana klockow tylnych - przepatrzylem szukajke i w postach Roverkowicze zalecaja ATE i Ferodo...znajomy ze sklepu motoryzacyjnego polecil mi natomiast TRW - cena nizsza o 25zł od ATE...czy warto i czy te klocuszki to cos dobrego, czy raczej doplacic i zakupic ATE/Ferodo...? dzieki,

pozdrawiam, K.

Brt - Pon Lut 23, 2009 12:19

hmmm ... mam takowe z tyłu i nic w sumie szczególnego ani na + ani na - nie powiem, jedynie to, ze kupowałem "na pałę" i teraz pewnei bym kupił ATE ;) Coś mi czasami popiskuje z tyłu, ale nie wiem co. Układ hamulcowy sprawdzany i przesmarowany 4 miesiące temu, więc raczej się nie zatarło nic, może to włąśnie te klocki popiskują :roll:
krzysztof_ns - Pon Lut 23, 2009 12:45

gdzies poszperalem i doczytalem sie ze TRW to marka Lucas - innymi slowy Lucas to marka firmy TRW...ale nie wiem czy i na ile jest to prawda...mam oferte ATE w cenie 94zł lub Ferodo w cenie 83zł i wlasnie TRW w cenie 69zł...wiec miedzy TRW a ATE jest roznica ok 40% ceny - wiec niemalo:)

PS. w roczniku 97 i SD tyl jest niewentylowany - dobrze kojarze....?

Brt - Pon Lut 23, 2009 12:58

krzysztof_ns napisał/a:
w roczniku 97 i SD tyl jest niewentylowany - dobrze kojarze....?

jeśli tarcze to tak :) (bo są też bębny :P )

krzysztof_ns - Pon Lut 23, 2009 13:07

Brt - dzieki za interwencje:)

dzis podjade do p.mechanika i opatrzymy sprawe...pozdrawiam,

kzrr - Pon Lut 23, 2009 13:18

Się bezczelnie podpne żeby nie zakładać nowego, chociaż nie jest to pilna sprawa - raczej bliska wiosenna przyszłość. Jeśli z tyłu mam bębny to można je wymontować i wstawić tarcze ? Nie będzie to miało na nic wpływu - czy jednak lepiej zostawić tak ja fabryka dała ?
Brt - Pon Lut 23, 2009 13:30

gdzieś było wypisane co trzeba zmienić przy tej okazji ...... ogólna konkluzja ..... kupić całe tylne zawieszenie z wersji z tarczami - efekt w hamowaniu raczej niewielki (jeśli jest jakikolwiek) efekt wizualny :taa: :ok: :]
kzrr - Pon Lut 23, 2009 14:03

Wizulany mi nie potrzebny, czyli jeśli mam bębny zostać przy nich ? A ew. wymiana calego tylnego zawieszenia jednak wchodziła by w gre to koszt tych wszystkich elementów jak by wyglądał mniej wiecej? Tak na moje oko ponad klocek będzie nie ?
Brt - Pon Lut 23, 2009 14:09

kzrr napisał/a:
Tak na moje oko ponad klocek będzie nie ?

no na moje oko gdzieś tak będzie z nowymi tarczami i klockami + robocizna przy przekładce :hm:

snake0908 - Pon Lut 23, 2009 15:08

krzysztof_ns napisał/a:
gdzies poszperalem i doczytalem sie ze TRW to marka Lucas - innymi slowy Lucas to marka firmy TRW...ale nie wiem czy i na ile jest to prawda...mam oferte ATE w cenie 94zł lub Ferodo w cenie 83zł i wlasnie TRW w cenie 69zł...wiec miedzy TRW a ATE jest roznica ok 40% ceny - wiec niemalo:)


Witam

Firma TRW to LUCAS i moim zdaniem sa to bardzo dobre klocki, tarcze tez maja niezle
( stosunek jakosci do ceny przemawia za TRW )
Na twoim miejscu nie kupowal bym tarcz ani klockow firmy FERODO, kilkoro moich znajomych kupilo i nie byli z nich zadowoleni. pozdrawiam