Zobacz temat - tu macie mojego rovera z czarnymi szybami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - tu macie mojego rovera z czarnymi szybami

kulesza28 - Czw Lut 26, 2009 19:13
Temat postu: tu macie mojego rovera z czarnymi szybami
niektorzy chca zobaczyc jak wyglada 75 z czarnymi szybami.
maciej - Czw Lut 26, 2009 19:29

Przednie też masz przyciemnione?
To spotkanie z Policją nieuniknione. ;)

Sam nie czuję jak rymuję. ;)

kulesza28 - Czw Lut 26, 2009 19:31

teraz mam ciemniej :) a policja narazie nie robi problemu :) heeh wiec trzeba korzystac
czort - Czw Lut 26, 2009 19:34

W mojej miejscowości Komendat policji Jeżdzi Golfem 4 szyby w nim ma mocniej przyciemnione. przednia też. stojąc samochodem obok max 1 metr. nie widac kierowcy..

Im można????

maciej - Czw Lut 26, 2009 19:36

"Im" tym bardziej nie wolno - przepisy są jasne.
Od takich spraw jest Wydział Kontroli.

kulesza28 - Czw Lut 26, 2009 19:37

ale jak oni sie nie czepiaja to i ja sie nie czepiam hehe nie wszyscy sa porzadnymi glinami hehe :)
funfel - Czw Lut 26, 2009 19:54

Mi osobiscie nie podoba sie przyciemnianie tylko tylnych szyb, albo tylne bardziej niz przednie, jak juz to robic tak zeby byly takie same, tak jak tutaj.

Pozdrawiam.

kulesza28 - Czw Lut 26, 2009 19:55

tego samego zdania jestem jak bym mial zerwac to wszystkie sam tyl zle wyglada jeszcze w tym modelu samochodu
truten23 - Pią Lut 27, 2009 12:05

maciej napisał/a:
To spotkanie z Policją nieuniknione.

Nie koniecznie, jeśli chodzi o przyciemnienie przednich drzwi to można nie więcej jak 17%.
Przednia to tylko jeśli fabrycznie była przyciemniana.

maciej - Pią Lut 27, 2009 12:11

truten23 napisał/a:
Nie koniecznie, jeśli chodzi o przyciemnienie przednich drzwi to można nie więcej jak 17%.

Wydaje mi się, że wszystkie szyby w promieniu 180 stopni z przodu od miejsca kierowcy muszą mieć conajmniej 70% przepuszczalności.

Haczyk jest taki, że szyby atermincze (takie niebieskawe), w które chyba wszystkie Roverki są już wyposażane mają bardzo niewiele więcej, więc praktycznie każda próba przyciemnienia kończy się negatywnym wynikiem ewentualnego policyjnego testu.

U mnie w R600 jest taki zielony, bardziej przyciemniony pas na górze przedniej szyby, a pod nim jest taki miniaturowy znacznik pokazujący, od którego miejsca szyba spełnia normę.

marcin8c - Pią Lut 27, 2009 12:13

wiekszosc samochodow ma fabrycznie przyciemnione szyby do granicy "legalnosci", chodzi o te przednie boczne szyby. wiec sam mozesz sobie przyciemnic tylko pare % co tak naprawde nic nie da
truten23 - Pią Lut 27, 2009 16:28

marcin8c napisał/a:
wiec sam mozesz sobie przyciemnic tylko pare % co tak naprawde nic nie da

No właśnie przyciemnić można tylko te 17%, nie więcej :ok:
Wiesz, może wiele to nie daje, bo wiele nie jest przyciemniona, ale ładniej auto wygląda niż bez przyciemnienia tych szyb. A i przegląd i ewentualną kontrolę przejdzie.
Aha, na tej folii na szybach przednich musi znaleźć się homologacja.

kulesza28 - Nie Mar 01, 2009 21:29
Temat postu: .
jak myslicicie na tych lepiej wyglada czy na tych wyzej bo sam nie wiem ?? ?
funfel - Nie Mar 01, 2009 21:38

mi sie wydaje ze na tych wyzej
michone - Nie Mar 01, 2009 23:34

Przednia 75% przepuszczalnosci przednie boczne 70%
Firq - Pon Mar 02, 2009 00:04

Panowie wiedziałem gościa którego zatrzymała policja za przyciemnione przednie boczne szyby i okazalo się ze szyby przeszy test czyli mialy przepuszczalność te 75% ale policja nie dała za wygrana i dowalili mandat za to że w razie wypadku jesli przednie szyby są ofoliowane to znacznie ograniczają ucieczke z auta w razie wypadku bądz jakiegoś zdarzenia przez szybę :) tak więc jak pollicja będzie chciała to i tak da mandat i tak!
Osobiście jestem za tym że jeśli chcesz przyciemnić szyby w aucie to całość jesli chcesz zostawiać przednie boczne to daj sobie spokój z przyciemnianiem....
Mandaty jak pieniądze.... są dla ludzi :)

michone - Pon Mar 02, 2009 00:09

jak juz to tylko przyciemnianie piecowe, z tym ze boczne przyciemniaja tylko fabrycznie "nieprzyciemniane". Atestami mozna sobie tyleczek podetrzec :)
donmulanka - Pon Mar 02, 2009 09:48

keep it gangsta :)
SyntaX - Pon Mar 02, 2009 09:50

A pod rejestracją napis:
Sponsored by Pruszków&Wołomin :lol:
Ja tak mam na swoim
:grin:

Firq - Pon Mar 02, 2009 11:15

SyntaX napisał,
Cytat:
Sponsored by Pruszków&Wołomin

Mój kumpel miał z tyłu na szybie
Samochód obezpieczony przez MAFIE stuknij mnie a my stukniemy ciebie
Oczywiście wszystkie szyby Black
:mrgreen: :mrgreen:

escatox - Sro Mar 11, 2009 20:17

a ja w 200 będę miał tylną szybę i uchylne z tyłu. Klapa ze względu na reklamę na szybie a boczne dla tego że folia została ;)