Zobacz temat - [R416] Szkło w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Szkło w silniku

dawidd - Sob Lut 28, 2009 09:59
Temat postu: [R416] Szkło w silniku
Witam
Wczoraj opadły mi ręce zaraz po tym jak opadła mi żarówka wprost na silnik i wywaliło w domu korki - szkło żarówki rozprysło sie po silniku niestety nie było wkręconych świec i górnej pokrywy. Co sie dało wyciągnąłem odkurzacze ale małe szkiełko z żarówki wpadło przez dziurę od świecy do 2 cylindra. Jak myślicie - po odpaleniu zmieli je i wyzuci czy może stanie się cos niedobrego?

oprawca_1978 - Sob Lut 28, 2009 10:31

Mi kiedyś powpadały do cylindra resztki plastikowej fajki od świecy.
Odpaliłem silnik i poczekałem aż się wypali i wydmuchnie. Nic się nie stało.
Gorzej, jak dostanie się między tłok a cylinder. Pierścienie mogą tego nie znieść i mogą trzasnąć, a i tłok się może urwać w miejscu pierścieni.
Weź wężyk igelitowy o takiej średnicy, żeby dało się w otwór świecy wetknąć, podłącz do odkurzacza i spróbuj wyssać toto. Albo przekręć wałki tak, żeby były otwarte zawory ssące i wydechowe (żeby był przelot) i ciągnij odkurzaczem od wydechu czy od kolektora ssącego, aż wyciągniesz toto.

sTERYD - Sob Lut 28, 2009 10:46

oprawca_1978 napisał/a:
. Albo przekręć wałki tak, żeby były otwarte zawory ssące i wydechowe (żeby był przelot) i ciągnij odkurzaczem od wydechu czy od kolektora ssącego, aż wyciągniesz toto.

tak to może sobie jeszcze szkody narobić jak mu stanie pod zaworem :/
Zgadzam się z przedmówcą, lepiej tam tego nie zostawiać bo się nie spali, a jak wlezie między tłok, a tuleje, to choćby tylko porysowało to już będzie niedobrze.
całe szczęście tłok jest wklęsły i ustawiony w miarę poziomo, więc to szkiełko póki co powinno się znajdować w miarę poziomo pod otworem świecy.
Załóż jeszcze jakąś pończochę, albo coś podobnego na rurę od odkurzacza, żeby mieć pewność, że wyjąłeś szkiełko

Thrillco - Sob Lut 28, 2009 11:20

sTERYD napisał/a:
ustawiony w miarę poziomo, więc to szkiełko póki co powinno się znajdować w miarę poziomo pod otworem świecy.
interesująse...czyli ten samochód ma silnik prawie leżący?? ale w takim razie to nie ułatwia sprawy ;) ....chyba że chodziło o pionowo ;) Obawiam się jednak że skoro sTeryd twierdzi że jest poziomo to i tłok może być wypukły a nie wklesły ;)
dawidd - Sob Lut 28, 2009 11:35

sTERYD ma racje- tłok jest wklesly prawie równy a jego płaszczyzna jest w poziomie. Sprobuje jeszcze z tym odkurzaczem, chociaż wczoraj nic to nie dało ale może cos się dziś uda wykombinować
AndrewS - Nie Mar 01, 2009 23:12

a jestes pewny ze tam wpadlo ??
widziles ?? swieciles latarka ??

hmmm, silnik jest troche pochylony w strone kolektora wydechowego czyli przedniego pasa, wiec szkielko moglo poleciec wlasnie w tamta strone

sTERYD - Pon Mar 02, 2009 09:01

Thrillco, czepiasz się ;p
chodziło mi o denko tłoka :cool: i na pewno jest wklęsłe :cool:

dawidd - Wto Mar 03, 2009 11:40

szkło wpadło na 100% ale co sie dalo wyssałem przez mała rurke i odkurzacz. Na odkurzaczu była założona pończoch zeby bylo widać czy cos zassało - trochę wszyło i silnik odpaliłem - narazie dziala Dziękuje za pomoc