Zobacz temat - [R 200, 25] Opony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200, 25] Opony

DawidNB - Pon Mar 02, 2009 18:10
Temat postu: [R 200, 25] Opony
Nadszedł czas zakupu opon, przez pewien czas zastanawiałem się nawet nad rozmiarem ekonomicznym czyli 195/50/15, to teraz jak zobaczyłem nowe opony Majki to całkowicie wybiłem sobie je z głowy, tam prawie wcale gumy nie ma (pewnie dlatego takie tanie :twisted: ), i na seryjnym zawiasie będzie offroad jakich mało.
Dlatego chce zakupić takie opony jakie fabryka przewidziała. W przeszukiwaniu internetu znalazłem coś takiego http://www.oponix.pl/hankook_k110_7_60220.html Cena atrakcyjna, ale pytanie czy warto i czy ktoś z was miał okazję współpracy z tym sklepem?

Proszę o jakieś sugestie.

edit:
albo http://moto.allegro.pl/it..._wyprzedaz.html takie coś??

BoloSr - Pon Mar 02, 2009 18:19
Temat postu: Re: [R 200, 25] Opony
DawidNB napisał/a:
Nadszedł czas zakupu opon, przez pewien czas zastanawiałem się nawet nad rozmiarem ekonomicznym czyli 195/50/15, to teraz jak zobaczyłem nowe opony Majki to całkowicie wybiłem sobie je z głowy, tam prawie wcale gumy nie ma (pewnie dlatego takie tanie :twisted: ), i na seryjnym zawiasie będzie offroad jakich mało.
Dlatego chce zakupić takie opony jakie fabryka przewidziała. W przeszukiwaniu internetu znalazłem coś takiego http://www.oponix.pl/hankook_k110_7_60220.html Cena atrakcyjna, ale pytanie czy warto i czy ktoś z was miał okazję współpracy z tym sklepem?

Proszę o jakieś sugestie.

edit:
albo http://moto.allegro.pl/it..._wyprzedaz.html takie coś??




eeeeeeeeeeee zle to nie jest tylko tzra umiec jezdzic :) mialem takie w punto i powiem ze dobzre bylo a do tego furaka mialem -35 na eibachach oraz KYB posadzonego :)

DawidNB - Pon Mar 02, 2009 18:24

BoloSr, mi chodzi o w miarę bezpieczne i dobre opony.
co rozumiesz przez trza umieć jeździć ??

BoloSr - Pon Mar 02, 2009 18:38

DawidNB napisał/a:
BoloSr, mi chodzi o w miarę bezpieczne i dobre opony.
co rozumiesz przez trza umieć jeździć ??


a co w nich niebezpiecznego ?? ???
a co do tego trza umiec jezdzic chodiz o to zeby nie jezdzic po dziurach albo ich unikac i fela bedzie jak nowa a nie jak kwadrat i tyle :)

DawidNB - Pon Mar 02, 2009 18:41

BoloSr, a co dziury mają do jakości opony ?? albo zachowaniu się na mokrym albo suchym asfalcie ??
szoso - Pon Mar 02, 2009 18:49

DawidNB oponki znam i dobre zdanie o nich mam :smile:
ale sprzedawcy niestety nie :roll:

DawidNB - Pon Mar 02, 2009 18:52

szosownik, rozumie że znasz pierwsze? ale na nich jeździłeś czy tylko kojarzysz ??
szoso - Pon Mar 02, 2009 18:54

DawidNB napisał/a:
szosownik, rozumie że znasz pierwsze, i jak wrażenia pozytywne czy negatywne ??


tak chodzi o HANKOOK :smile:
jak najbardziej pozytywnie :ok:

brendiks - Pon Mar 02, 2009 19:38

http://www.ceneo.pl/262414

Mam u siebie w R200 i spisuja się rewelacyjnie.Trzymaja w ciasnych zakrętach i na mokrym nielatają jak byk po pustym sklepie(Pirelli P3000 poprzednio i tragedia.)

Pozdrawiam

krzysztof_ns - Pon Mar 02, 2009 20:16

ja stope przed podobnym dylematem...i nie wiem czy nie wezme 195/55 - cena 6zl wyzej, a efekt wizualny bezcenny:)
marcze83 - Pon Mar 02, 2009 20:25

ja w swoim R200 mam silverstone sport 205/50/15 polecam wszystkim !@!$#....
DawidNB - Pon Mar 02, 2009 20:27

marcze83, no ale z tego co wiem to silvestone jest ciut niżej ;/
zouza - Pon Mar 02, 2009 20:30

i nie na felgę 5,5
DawidNB - Pon Mar 02, 2009 20:42

krzysztof_ns napisał/a:
ja stope przed podobnym dylematem...i nie wiem czy nie wezme 195/55 - cena 6zl wyzej, a efekt wizualny bezcenny:)


6zł wyżej od czego ??
i jaki efekt wizualny ?? bo dla mnie efekt wizualny to profil 40 albo 35 ale nie nadający się do jazdy

krzysztof_ns - Pon Mar 02, 2009 21:13

6 zl wyzej za opone - na stronie ktora podales nota bene...

a efekt wizualny - tzn. R200 znacznie lepiej wyglada na 195 niz na 185 - ot co...:)

mpp08 - Czw Mar 12, 2009 22:11

Witam. Może dołączę się, by nie zakładac nowego tematu. Otóż muszę w najbliższym czasie kupić 4 opony letnie do Rovera 220SDI, które będą założona na oryginalne felgi. I pojawia się problem, które wybrać. Każdy chwali to co ma, wszędzie piszą trochę inaczej a sprzedawcy chwalą wszystko :D . Co ciekawego znalazłem? Takie oto opony 195/55r15: Nexen i Dayton . Kupić któreś z tych, czy może zupełnie coś innego w podobnej cenie? Będę wdzięczny za jakąś pomoc. Pozdrawiam.
gralu - Pią Mar 13, 2009 00:21

DawidNB napisał/a:
BoloSr, mi chodzi o w miarę bezpieczne i dobre opony.
co rozumiesz przez trza umieć jeździć ??


sorki ale kupując takie byś przeczył temu co piszesz :arrow: HANKOOK oj joj :nook:

miałem owe w nissanie zero jazdy w lato ostro w zakręt to tak jak w zimę sunie sunie i sunie
a hamowanie w deszcz :beczy: może zdążysz się pomodlić

zobacz te fakt droższe ale lalka http://www.opony.com/opon...p_sport_01.html

pamiętaj na oponach się nie oszczędza :ok:

pietro - Pią Mar 13, 2009 09:43

widzę temat na czasie
Ja również stoję przed decyzją jakie wybrać opony (185/55 R15). Poprzednie letnie były już na aucie i to były Barum Bravurius z ochroną rantu. teraz już ich nie mogę znaleźć w sklepach, są za to Bravurius 2 na niby lepszej mieszance i innym bieżniku i nie wiem czy się na nie nie zdecydować.
gralu, miałeś do czynienia z tymi Dunlopami polecanymi przez Ciebie?

Wymieniając tylko dwie trzeba zwracać uwagę na to żeby na obu osiach był ten sam parametr nośności i prędkości?

DawidNB - Pią Mar 13, 2009 10:25

gralu,

kupiłem już Toyo :]
i mam nadzieję że się nie zawiodę :]

Alan4523 - Pią Mar 13, 2009 10:46

DawidNB napisał/a:
kupiłem już Toyo
i mam nadzieję że się nie zawiodę

TOYO jakość w dobrej cenie, mam takie na lato od roku, super opony :wink:

DawidNB - Pią Mar 13, 2009 10:59

a jaki model ?? bo ja PX4
Alan4523 - Pią Mar 13, 2009 11:03

http://www.opony.com/opon...roxes_t1_r.html
dostawa gratis

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 11:06 ]
CF-1, ale japonce wiedza co robią a do tego nie są drodzy :mrgreen:

gralu - Pią Mar 13, 2009 16:22

pietro napisał/a:
widzę temat na czasie
Ja również stoję przed decyzją jakie wybrać opony (185/55 R15). Poprzednie letnie były już na aucie i to były Barum Bravurius z ochroną rantu. teraz już ich nie mogę znaleźć w sklepach, są za to Bravurius 2 na niby lepszej mieszance i innym bieżniku i nie wiem czy się na nie nie zdecydować.
gralu, miałeś do czynienia z tymi Dunlopami polecanymi przez Ciebie?

Wymieniając tylko dwie trzeba zwracać uwagę na to żeby na obu osiach był ten sam parametr nośności i prędkości?


tak mając nissana kupiłem nowiutkie hankooki i miałem je tylko 1.5 miecha sprzedałem w słomczynie na giełdzie wolałem tam niż znajomemu z okolic po kilku nockach spędzonych na necie i porównywaniu zakupiłem własnie owe Dunlopki i rewelacja pod każdym względem (na suchym, mokrym, w najgorsze upały czy prawie warunki zimowe bo dopiero w grudniu zmieniałem na zimówki trochę za pózno) ciężko żeby piszczały w zakrętach nie wiem może tylko na nissanie tak się sprawowały? Miałem je jakieś 2lata i byłem bardzo z nich zadowolony znikoma ścieralność polecam. W roverku mam letnie Goodride H600 były nowiutkie jak kupowałem R25 po tym sezonie wymieniam dla mnie lepsze niż HANKOOK ale nie ma się co oszukiwać to nie to co owe Dunlopki :wink:

Dobrze by było ale nie koniecznie ważne aby na 1osi były takie same na 2 można mieć inne... Ale komplet to zawsze komplet :lol:

szoso - Pią Mar 13, 2009 17:27

ja już kupiłem :smile:
http://www.allegro.pl/ite...55r16_w_wa.html
piękna jodełka Goodyear Eagle F1 dla kierowcy wyczynowego :smile:

funfel - Nie Mar 15, 2009 19:51

To i ja stanąłem przed wyborem: co myslicie o http://www.opony.com/opon...roxes_t1_r.html ? i jak z cenami tego portalu? kupowac tam czy szukać taniej? oczywiscie tych samych
zouza - Nie Mar 15, 2009 20:50

funfel, kupiłam właśnie te opony, portal ma jedne z tańszych, bo przesyłka za darmo, poza tym sprawdzony przez wiele osób.
funfel - Nie Mar 15, 2009 20:55

przesylka za darmo, ale za zalozenie trzeba bedzie zaplacic, a jak sie kupi na wulkanizacji to raczej zakladaja za darmo. W tym tygodniu zamowie.. bo widze ze pogoda sie juz robi ladna, a zimowki szkoda ścierać.
zouza - Nie Mar 15, 2009 20:57

funfel, :hmm: jak wiesz to po co pytasz??
faecd - Pon Mar 16, 2009 00:35

tam padlo pytanie autora tematu co maja opony do umiejetnosci jezdzenia, anoz spiesze z wyjasnieniami, chodzi o to drogi kolego, ze jak masz mniejszy profil (50, 45, 40) to sila rzeczy masz cieńsze opony. Co za tym idzie taka cienka napompowana opona bedzie miala mniejszy zakres sprezystosci...szczegolnie na dziurach...

I na takich oponach bardzo fajnie sie jezdzi, ale na plaskim...ladnie wygladaja ale kompletnie nie nadaja sie do prucia 70-80km.h przez srodek dziurawego miasta:P:D

a co do opony.com 2 razy juz tam kupowalem i polecam, szubka wysylka, dostepne ceny...koszt zalozenia 4 opon na 4 alu felgi 80zl u mnie w Policach, na stalowa felge okolo 50-60 za komplet

kayunia - Pią Cze 05, 2009 14:09

ehh no i ja mam dylemat jakie oponki zakupic :-/

mysle nad takimi :

Oponki

albo takimi:

oponki2

Raptile - Pią Cze 05, 2009 15:02

kayunia, a czemu profil 55 ? nie lepiej (ekonomiczniej) 50 ?
Brt - Pią Cze 05, 2009 15:05

lepiej moim zdaniem nie ... ekonomiczniej tak ... ale to tylko moje zdanie ;) gdyby mnie było stać :P , to też kupiłbym 195/55 ;)
Raptile - Pią Cze 05, 2009 15:07

Brt, o to chodzi :) Gdyby mnie było stać wziął bym sobie jeszcze raz 195/60r15 Miodzio ^^
Brt - Pią Cze 05, 2009 15:27

ee profil 60 to już baluuuny :P ;)
krzysztof_ns - Sob Cze 06, 2009 13:11

nie jest tak zle - ja mam 195/60 w feldze od R25 (wbrew pozorom wyglad felgi takze ma wplyw na to jak prezentuje sie oponka) i wg mnie jest bardzo w porzadku (szczegolni ze nie mam standardowe sprezyny) - ladnie wypelnia nadkole, szczudlowatosci nie widac i i na naszych drogach takze ladnie wybiera nierownosci...jedyna rzecza ktora moglbym zaliczyc in "-" to wiekszy przeswit, innymi slowy patrzac z tylu jednak nie "siedzi" tak ladnie jak by mogl przy nizszym profilu - ale za to nie straszne mi wystajace kanaly i wyzsze podjazdy:)
Raptile - Nie Cze 07, 2009 11:09

Brt, co ty mnie się kiedyś na spocie ktoś pytał czy to 16 calowa Felga nie jest :)