Zobacz temat - [R420 Di '96]Dziwne stuki z przodu auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 Di '96]Dziwne stuki z przodu auta

szoso - Wto Mar 03, 2009 10:48
Temat postu: [R420 Di '96]Dziwne stuki z przodu auta
Witam
Pierwsza sprawa:
Co jakiś czas słychać podczas jazdy takie stuknięcie metaliczne z przodu i nie ma znaczenia czy koła proste czy skręcone.Stukanie nie jest cały czas,występuje rzadko ale jest.Byłem na diagnostyce i powiedzieli że szukam dziury w całym bo oni nic tu nie widzą.Na pewno nie są to przeguby bo one stukały by cały czas.Jest to nie do zlokalizowania.

Druga sprawa:
Cały czas mam brudną deskę a filtr kabinowy zmieniałem.Jest różnica jak się go wkłada bo nie było na nim żadnych strzałek.Non stop mam syf na desce

proszę o wypowiedzi :smile:

Brt - Wto Mar 03, 2009 12:43

czy ma zwiazek z hamowaniem ?? moze gdzieś luz na klockach jest ?? nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Deska ogólnie dość szybko się brudzi, miałem kilka filtrów (lepsze i gorsze a włąściwie tańsze i droższe) i na każdym było zbliżone tempo "syfienia się" deski ;) Po prostu ... ściereczka dla niemowlaków raz na 2 tyg i jest ok :mrg:

szoso - Wto Mar 03, 2009 12:47

Brt napisał/a:
czy ma zwiazek z hamowaniem ?? moze gdzieś luz na klockach jest ?? nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Deska ogólnie dość szybko się brudzi, miałem kilka filtrów (lepsze i gorsze a włąściwie tańsze i droższe) i na każdym było zbliżone tempo "syfienia się" deski ;) Po prostu ... ściereczka dla niemowlaków raz na 2 tyg i jest ok :mrg:


nie ma to związku z hamowaniem tylko podczas jazdy
a jeśli chodzi o klocki to nie mam na tych założonych od wewnątrz tych blaszek co powinny być przymocowane do klocka :razz:

a na szmacie po desce jeżdżę :mrgreen:

Brt - Wto Mar 03, 2009 12:56

szosownik napisał/a:
a jeśli chodzi o klocki to nie mam na tych założonych od wewnątrz tych blaszek co powinny być przymocowane do klocka

a to może pukać ... i to dosć nieregularnie ale zazwyczaj jednak w zwiazku z hamowaniem.

szosownik napisał/a:
a na szmacie po desce jeżdżę :mrg:


:lol: :ok:

szoso - Czw Maj 14, 2009 18:21

wczoraj zmieniłem klocki a dzisiaj byłem na diagnostyce no i nic nie wykazało a problem stukania cały czas mnie dręczy :/
dr - Pią Maj 15, 2009 09:37
Temat postu: Re: [R420'96]Dziwne stuki z przodu auta
szosownik napisał/a:
Na pewno nie są to przeguby bo one stukały by cały czas.

Nieprawda, miałem w poprzednim aucie takie same objawy i to był przegub. U mnie objawiało się to metalicznymi stukami z częstotliwością proporcjonalną do prędkości jazdy. Oczywiście czasem stukało a czasem było cichutko ;)

szoso - Pią Maj 15, 2009 16:43

dr napisał/a:
Nieprawda, miałem w poprzednim aucie takie same objawy i to był przegub. U mnie objawiało się to metalicznymi stukami z częstotliwością proporcjonalną do prędkości jazdy. Oczywiście czasem stukało a czasem było cichutko ;)

ale u mnie przeguby na prostej drodze?
przeguby powinny tłuc cały czas a nie jak u mnie że nawet tydzień jest spokój
nie słyszałem jeszcze żeby przegub tłukł kiedy mu się podoba :wink:
u mnie to musi być coś innego
i najgorsze jest to że nie można tego zlokalizować :/
o tyle dobrze że rzadko tłucze

NEOSSS - Pon Maj 18, 2009 14:23

szosownik, przy ruszaniu i hamowaniu? Przeguby
Jezeli podczas nierownosci to wahacze badz laczniki stabilizatorow

szoso - Pon Maj 18, 2009 16:55

NEOSSS napisał/a:
szosownik, przy ruszaniu i hamowaniu? Przeguby
Jezeli podczas nierownosci to wahacze badz laczniki stabilizatorow

podczas jazdy
ale czemu na diagnostyce nic nie wykazuje jeśli byłyby wahacze lub łączniki?
diagnosta powiedział że zawias mam super i nie ma się do czego przyczepić
dźwięk jest taki jakby kamienie siedziały w bieżniku opony
ostatnio mi stukało,chrobotało kilka dni temu i tak jest za każdym razem że kilka dni spokoju a później znowu się zaczyna