Zobacz temat - [R214i 8V 97] Pukanie z tyłu auta- tylko jak jest mokro
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 8V 97] Pukanie z tyłu auta- tylko jak jest mokro

strala1 - Wto Mar 03, 2009 18:17
Temat postu: [R214i 8V 97] Pukanie z tyłu auta- tylko jak jest mokro
Temat jak powyżej. W momencie kiedy na zewnątrz jest wilgotno, coś puka w tylnim zawieszeniu. Kiedy jest sucho, problemu nie ma. Dodam, że nie jest to odgłos metaliczny
yorker - Wto Mar 03, 2009 23:45

Mam to samo i tez nie mogę dojść co to jest. Odgłos to może nie metaliczny, ale tak jakby coś się obijało o nadkola(tylne). Sprawdzałem i nic tam luźno nie lata co by mogło powodować ten dźwięk. Jakieś pomysły, może też ktoś tak ma??
Brt - Sro Mar 04, 2009 00:18

było n razy na forum .... o ile pamiętam to rozwiązania brak, czyli ... ten typ tak ma ;)
strala1 - Sro Mar 04, 2009 08:32

no właśnie nie chce mi się wierzyć w to, że ten typ tak ma, bo spotkam się z tym pierwszy raz. Coś musi to powodować.
Brt - Sro Mar 04, 2009 08:52

strala1 napisał/a:
Coś musi to powodować.

Ależ sie z tym zgadzam całkowicie :mrg: Tylko nie bardzo wiadomo co to jest to "coś" :roll:

Konix - Sro Mar 04, 2009 08:59

Brt napisał/a:
Tylko nie bardzo wiadomo co to jest to "coś"


To coś to jest "woda" :roll:
Puka tylko w czasie jazdy, czy po zatrzymaniu i pomachaniu zadkiem też stuka ? Jeśli nie to może woda z opon o nadkole.

kzrr - Sro Mar 04, 2009 09:08

Puść muze na full i nie będziesz się martwić że coś Ci stuka z tyłu :mrgreen:
ywis - Sro Mar 04, 2009 09:26

Niestety ten samochód ma wiele takich rzeczy, które strasznie mogą dokuczać podczas jazdy, a już o skrzypiącej tapicerce nie wspomnę, no ale nie można mieć wszystkiego tak tanim kosztem :)
Vader - Sro Mar 04, 2009 20:35

Mam to samo.

Byłem u mechanika by to wybadali i dostałem taką odpowiedz:

"To są takie łączniki, metalowo-gumowe, nie utrzymują kół konstrukcyjnie, tylko służą do stabilizacji toru ruchu. Wskutek eksploatacji, guma się zużywa i schodzi, w zimie może stwardniec i nieco skurczyć się, co powoduje dodatkowe luzy. Można oddać to do regeneracji, ale koszt takiej zabawy to 800zł..."

hehehe swoją drogą, temat fajnie brzmi :D

atrax - Sro Mar 04, 2009 20:56

U mnie trzaski z tylnego zawieszenia + wilgoć słychać było przy głębszej pracy amortyzatorów no i przy pochylaniu się auta na zakręcie. Przyczynę i rozwiązanie znalazłem wymieniając amortyzatory. Okazało się że sprężyny na pierwszym zwoju od dołu się dotykają (trą się) i powodują te hałasy. Jak było sucho to cisza a jak deszczyk to na każdym skrzyżowaniu słyszałem trzykrotne :???: pyk, pyk ,pyk
W sumie dla testu owinąłem sprężynę tzn jakieś 5 cm jej długości starą dętką rowerową jak bandażem i cisza do dziś czyli jakieś 10-12kkm.

strala1 - Sro Mar 04, 2009 23:08

Panowie teraz tak czytam temat mojego postu
Kod:
Pukanie z tyłu auta- tylko jak jest mokro
, faktycznie pojechałem po bandzie, można to odebrać 2 znacznie :grin: :rotfl:

ash - Sro Mar 04, 2009 23:33

:shock: :lol: