Zobacz temat - [R400] Piski wczasie jazdy od strony koło..pomóżcie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Piski wczasie jazdy od strony koło..pomóżcie

pabloroverek - Czw Mar 05, 2009 12:50
Temat postu: [R400] Piski wczasie jazdy od strony koło..pomóżcie
witam
tej nocy wracając do domu//ok 250 km//w połowie trasy, na parkingu stanąłem na kaweczke..po chwili zacząłem kontynuować jazde,po przejechaniu kolejnych kilku km, z przedniego koła od strony pasażera,zaczęły dochodzić niepokojące popiskiwania,jakby lekkie tarcia..po lekkim,delikatnych naciśnięciu hamulca,ustawało...i tak kilka razy do powrotu na miejsce..

zauważyłem również ,że jakby ręczny hamulec chodzi inaczej niż wcześniej,ciężej...czy tu szukać przyczyny?
po dojechaniu do celu wydawało mi sie ,że hamulce od tego koła jakby były cieplejsze niż od str.kierowcy..

dziękuje z góry za podpowiedzi

kasjopea - Czw Mar 05, 2009 12:57

Może zacisk nie odskoczył? :hm:
SeniorA - Czw Mar 05, 2009 13:04

klocki się blokują w prowadnicach.Wyjąć , wyczyścić i lekko przeszlifować wąsy w miejscu styku z zaciskiem.Zwykle dzieje się tak po dłuższej jeżdzie . jak klocki sie zagrzeją.
pabloroverek - Czw Mar 05, 2009 13:54

tylko zastanawia mnie to ,że teraz przy wciśniętym guziczku na dzwigni hamulca ręcz.jak zaciągam-popuszczam,to chodzi ciężej i piszczy,a chyba ręczny jest na tylne koła?..może sie linka gdzieś zablokowała??
a te dzwięki wczasie jazdy dochodziły od tyłu//a wrażenie było jakby z przodu//

Lechos - Czw Mar 05, 2009 15:09

pabloroverek napisał/a:
a chyba ręczny jest na tylne koła?..
Napewno jest na tylne kola.
Podnies cala dupe do gory zaciagnij reczny i popusc, potem krec kolami i uslyszysz czy gdzies trze lub lekko blokuje. Mozesz tez zaciagac po jednym zabku i patrzec co sie dzieje na jednym i drugim kole.

SeniorA - Czw Mar 05, 2009 15:44

a grzanie koła prawy przód.
pabloroverek - Czw Mar 05, 2009 16:00

no właśnie takie odniosłem wrażenie ,że przód od str.pasażera wczoraj po zakończeniu trasy był cieplejszy niż lewy..,,tylko już teraz niczego nie jestem pewien..,moze tylko mi sie wydawalo:/
pozatym , skrzeczy ręczny przy zaciąganiu,czyli dziwne byłoby ,żeby nagle i przód sie grzał a i z tyłem było coś nie w porządku.kurna już sam nie wiem..

SeniorA - Czw Mar 05, 2009 16:08

Trzeba zrobić tył , bo go słychać. Jak koło z przodu nie było b. gorące , a widać że nie , bo nie pamiętasz , to niema problemu.
pabloroverek - Czw Mar 05, 2009 20:29

dziękówka za pomoc..
chyba bedzie jak mówisz..,ten przód był ciepły//ale nie masakrycznie gorący// , to chyba po przejechaniu 250 km normalne
jutro spróbuje sie z tym pobawić

rybakowy - Czw Mar 05, 2009 21:41

Miałem to samo,wyczyściłem wszystkie zaciski i git ale piskało mi chyba z 3 miesiące w końcu nie wytrzymałem :cool: