Zobacz temat - [R416] Układ wydechowy - szybkie pytanko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Układ wydechowy - szybkie pytanko

greg_szczytno - Pią Mar 06, 2009 22:58
Temat postu: [R416] Układ wydechowy - szybkie pytanko
Witam mam nadzieję że szybko mi odpowiecie bo jutro z rana śmigam na spawanko układu wydechowego.

Pytanie: Czy w moim autku = 416 Si 96 r. pomiędzy silnikiem - ukł. wydech a katalizatorem a pierwszym tłumikiem w oryginale była montowana złączka elastyczna ?? Czy po prostu było to połączenie stałe ?? tzn śruby i uszczelki.
Prosze o szybkie info - jutro mam wspawać nowy katalizator i się zastanawiam. Na schemacie coś takiego podobnego jest niestety nie opisane :(

Remigiusz - Pią Mar 06, 2009 23:15

Raczej każdy to ma :wink:

ALe czemu sie pytasz :?: Zobacz pod auto czy masz :wink: Chyba ze nie masz i sie pytasz :wink:

Lepiej jest jak jest takie cos :razz: Nic złego się nie stanie :mrgreen:

greg_szczytno - Pią Mar 06, 2009 23:20

Remi55 napisał/a:
Zobacz pod auto czy masz

Pytam ponieważ u mnie poprzedni właściciel wyciął katalizator i w to miejsce wspawał właśnie ok 30 - 40 cm złączkę elastyczną. Teraz mam nowy kat. niby wchodzi rozmiarowo w miejsce ale jak oryginalnie było nie wiem i może była jeszcze złączka za lub przed katalizatorem tyle że krótsza. I stąd pytanko. Jak w oryginale była np ok 20 cm to jutro zakupię takową i wspawam sobie w odpowiedni sposób. jak nie to po prostu wspawam sam kat.
Na załączeniu coś co przypomina złączkę ??

U mnie obecnie jest wycinka katalizatora i tam jest złaczka. na fotce zaznaczyłem coś co chyba przypomoina złączkę.

mpg - Pią Mar 06, 2009 23:21

Złączka tylko przed katalizatorem, dalej rura. Tak na rysunku to wygląda.
AndrzejekA8 - Pią Mar 06, 2009 23:22

W moim R jest taka złączka dokładnie na dwururce przed katalizatorem :grin: więc wydaje mi się że w twoim też powinna być :ok:
greg_szczytno - Pią Mar 06, 2009 23:25

Czyli tak jak myślałem hmm trzebe bedzie pokombinować :(
AndrzejekA8 - Pią Mar 06, 2009 23:26

U mnie jest tak jak na zdjęciu :ok:
greg_szczytno - Pią Mar 06, 2009 23:32

czyli podsumowując uchwyt katalizatora łączy cię z uchwytem pierwszego tłumika a za nim pomiedzy dwururką a katalizatorem jest złączka. No to fajnie teeraz mam zadanie u mnie cały ten odcinek to rura i złączka długa. Wiec jutro cięcie i spawanko ehh
Dzięki za szybkie info jak zrobię to oiszę co i jak. no i nie zapomnę o przycisku pomógł :wink:

AndrzejekA8 - Sob Mar 07, 2009 12:04

greg_szczytno napisał/a:
czyli podsumowując uchwyt katalizatora łączy cię z uchwytem pierwszego tłumika a za nim pomiedzy dwururką a katalizatorem jest złączka. No to fajnie teeraz mam zadanie u mnie cały ten odcinek to rura i złączka długa. Wiec jutro cięcie i spawanko ehh
Dzięki za szybkie info jak zrobię to oiszę co i jak. no i nie zapomnę o przycisku pomógł :wink:


Dokładnie jest tak jak napisałeś :ok:

greg_szczytno - Sob Mar 07, 2009 21:28

Ok zakończona naprawa czas operacyjny ok 30 minut spawanko w osłonie argonu. Stan obecny jak w oryginale. jutro fota idę spać :)