Zobacz temat - [R620] Jaki gaz??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jaki gaz??

kamil_620_si - Nie Mar 08, 2009 19:52
Temat postu: [R620] Jaki gaz??
witam!! mam pytanie jaki gaz wstawić do mojego roverka?i jak chodzą roverki na gazie!nie chciał bym go psuć gazem ale nie mam wyjścia pali mi 13/14L na 100km bo często jeżdżę na krótkich trasach!
maciej - Nie Mar 08, 2009 23:20

Poszukaj, temat poruszany nie raz.
a) nie "zepsujesz" auta gazem, jeśli będzie dobrze zainstalowany
b) instaluj dobrą instalację IV gen. (np. BRC, LandiRenzo lub coś ze sterownikiem STAG-200) - nie oszczędzaj na instalacji - w LPG oszczędza się na cenie paliwa, a nie na instalacji, przeglądach itp.
c) na krótkich dystansach LPG Ci nie pomoże, bo, żeby przełączyć się na LPG, silnik musi osiągnąć min. 10 st. C - wcześniej i tak chodzi na benzynie, więc i tak pierwsze 200-500 m jedzie na benzynie i ją spala (to jest "ssanie", więc tej benzynki będzie Ci "trochę" schodzić)
d) masz chyba coś nie tak z autem, bo R623 (30 KM więcej) musi być nieźle "pociśnięte", żeby chciało palić 13-14 l benzyny - MZ Twój, przy spokojnej jeździe, powinien palić 11 l benzyny

Zacznij od sprawdzenia sondy lambda i innych rzeczy wymienionych na http://faq.roverki.pl w temacie o wysokim spalaniu, bo jak zagazujesz niesprawny silnik, to wydasz 2200 zł i będziesz kolejnym załamanym użytkownikiem "druciarstwa", który będzie klął na czym świat stoi i mówił, że "gaz psuje silniki".

kamil_620_si - Pon Mar 09, 2009 20:49

ja wcale tak ostro nie cisne!jade mniej wiecej 120-130km/h to juz jest max! obrotomiesz zadko kiedy przekracza u mnie 3,5 tys!!