Zobacz temat - [R25 1.6 2002r] Hałas z szyberdachu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.6 2002r] Hałas z szyberdachu

ArturKa - Pon Mar 09, 2009 21:46
Temat postu: [R25 1.6 2002r] Hałas z szyberdachu
Witam wszystkich Klubowiczów.

Jestem od tygodnia posiadaczem R 25 z elektrycznym szyberdachem, sympatyczny dodatek,
jednak ma pewną wadę - generuje spory hałas, szczególnie przy dużych prędkościach.
Zastanawiam się czy to urok tego egzemplarza, czy wszystkie R 25 tak mają.
Obejrzałem uszczelki przy szyberdachu i wszystko wygląda w porządku.

PTE - Wto Mar 10, 2009 08:59

Jeśli szyber nie wystaje poza obrys dachu to tak widać musi być. Jeśli jest za wysoko lub nierówno, to możesz go wyregulować - zdejmujesz boczne plastikowe osłonki, luzujesz bodajże 4 śruby torx i ustawiasz płytę taj jak ma być. Wszystko jest opisane w Rave. Ja swój regulowałem ale to ze względu na to, że zdejmowałem z niego uszczelkę.
Botanix - Wto Mar 10, 2009 09:07

Jeśli nie wystaje poza obrys dachu i uszczelki masz "sprawne" to nie ma prawa tak hałasować. Opisz ten hałas, może wcale nie dobiega z szyberdachu a jedynie masz takie wrażenie? Poza tym co to za rodzaj hałasu. Szum powietrza, trzaski coś innego?
ArturKa - Wto Mar 10, 2009 11:05

Hałas wyraźnie dobiega z okolicy szyberdachu, podczas próby regulacji klawiszami od sterowania elektrycznego zmienia się. To jest raczej na pewno szum powietrza, nie ma żadnych trzasków. Jak mam otwartą "zasuwę" dolną od tapicerki jest wyraźnie mniejszy.
Na pierwszy rzut oka uszczelki i ułożenie jest OK.