Zobacz temat - [R600] Rover Zero Temperature Warning Sensor?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Rover Zero Temperature Warning Sensor?

adek - Wto Mar 10, 2009 18:52
Temat postu: [R600] Rover Zero Temperature Warning Sensor?
Witam, mam taki wskaźnik w swoim Roverku 600 "Rover Zero" gdzie znajdują się dwie diody. Zielona i czerwona. Oznaczenie jest iż w przypadku świecenia zielonej i czerwonej - caution, samej czerwonej - danger. Od czego odnoszą się te wskaźniki? Ja mam praktycznie cały czas świecącą się diodę zieloną i czerwoną, mam uważać ok ale na co? Nie wiem czy mam się tym martwić. Nie mogłem znaleźć w google i na forum dlatego pytam.
Pozdrawiam

thef - Wto Mar 10, 2009 21:03

Czy możesz zrobić jakąś fotkę tego wskaźnika? Opisz może gdzie to się w ogóle znajduje.
adek - Wto Mar 10, 2009 21:19

Myślałem, że jest to jakiś standard w Roverach... widzę, że jednak nie. Otóż znajduje się to na desce rozdzielczej ale nie głęboko osadzone jak zegary, lecz na tym obrzeżu je spowijającym... z prawej strony mam 2 przyciski od podgrzewania tylnej szyby i jeden zaślepiony, a z drugiej 2 przyciski od halogenów.. i właśnie obok tych dwóch przycisków od jest ta kontrolka z dwoma diodami i napisem "Rover Zero".

Dla lepszego wglądu jutro zrobię zdjęcie, bo dzisiaj nie chce mi się już schodzić do autka...

Znalazłem co nieco o tym po angielsku ale nie bardzo mi to podpowiada do czego to,
oto link do artykułu, dla chcących przeczytać o tym "anglistów" :) .
http://www.ciao.co.uk/MG_...Sensor__5767878

thef - Wto Mar 10, 2009 21:43

To chyba taki prosty termometr informujący o temperaturze 0*C, w celu zachowania ostrożności na drodze z powodu możliwej gołoledzi ;) . Teraz sobie przypominam, że ktoś to w jakimś modelu roverka miał.