Zobacz temat - [R200] Naprawa chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Naprawa chłodnicy

MiL999 - Pią Mar 13, 2009 19:54
Temat postu: [R200] Naprawa chłodnicy
Witam
W wyniku stłuczki ułamało mi się w chłodnicy mocowanie najcieńszego węża, tego który połączony jest ze zbiorniczkiem wyrównawczym. W tym miejscu z chłodnicy wystaje cienki plastikowy dziubek, na który założony jest wąż i właśnie ten dziubek się ułamał.
Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Czy klejenie takich rzeczy w chłodnicy ma sens? W sumie szkoda kupować nową chłodnicę tylko dlatego że odłamał się kawałek plastiku.

Alan4523 - Pią Mar 13, 2009 21:20

Możesz próbować kleić ale lepiej jedz z tym tam gdzie spawają plastik, zderzaki itp powinni dać radę
MiL999 - Sob Mar 14, 2009 09:47

Mam jeszcze takie pytanie. Moja chłodnica ma dwa wyjścia do podłączenia tych grubych węży umieszczone od strony silnika a to trzecie, małe, urwane jest z boku chłodnicy. Tymczasem chłodnice które widzę w sklepach jedno z tych wyjść grubych mają z boku obok tego małego. Takie jego umiejscowienie praktycznie uniemożliwia podłączenie tego węża. Skąd biorą się te różnice?
hoosar - Sob Mar 14, 2009 10:51

Wersje z klima i bez niej mają różne chłodnice. Sprzedający na allegro czesto nie wiedza co maja :) .
sTERYD - Sob Mar 14, 2009 11:05

MiL999, przy silnikach 16 zaworowych górne wyjście grubego węża jest z boku z prawej strony auta :cool:
tylko czasami (np tu: http://allegro.pl/item555...45_25_nowa.html )
chłodnica na zdjęciu jest do góry nogami :rotfl:

MiL999 - Nie Mar 15, 2009 11:19

A no właśnie tak podejrzewałem że w wersjach 8V i 16V chłodnice się różnią tylko nie wszyscy sprzedający to wiedzą :)
Tymczasem naprawiłem swoją chłodnicę. Znalazłem mocną plastikową rurkę, nagwintowałem ją i nagwintowałem ten ułamany otwór. Wkręciłem to i uszczelniłem gwint silikonem. Wygląda solidnie, zobaczymy jak się będzie sprawować.