Zobacz temat - [R45] Angielskie lusterka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Angielskie lusterka

kuba_z - Sob Mar 14, 2009 15:21
Temat postu: [R45] Angielskie lusterka
Witam,
mam taki problem: raz jeden w życiu udałem się na myjnię automatyczną, złożyłam lusterka, odkręciłem antenę i z sercem na ramieniu wjechałem do środka. A myjnia urwała mi lusterko. Od myjni dostałem odszkodowanie (byli ubezpieczeni) i kupiłem sobie dwa lusterka chromowane, bo nie mogłem znaleźć mojego koloru, a chromowane też są ładne:-) No i tak: dziś zmieniłem lusterka, co - uwierzcie - kosztowało mnie wiele wysiłku. Wsiadłem do samochodu, żeby sprawdzić, czy wszystko działa i....okazało się, że lusterka są w angielskiej pozycji. Na starych zauważyłem, że od spodu na zaślepce są symbole LHD i RHD a na korpusie jest strzałka. Na moich starych strałka wskazuje LHD a na nowych RHD. No i teraz pytanie: czy ktoś z Was ma może jakiś sposób, żeby to zmienić? Bo zakładam, że jest taka możliwość...

Pozdrawiam,
Kuba

magneto - Sob Mar 14, 2009 17:25

najłatwiej kupic same wklady i wymienic. np.takie:
http://moto.allegro.pl/it...e_podgrzew.html

sTERYD - Sob Mar 14, 2009 17:55

magneto, wymiana wkładów nic nie da, bo całe lusterka są lekko przekręcone :wink:

kuba_z napisał/a:
czy ktoś z Was ma może jakiś sposób, żeby to zmienić? Bo zakładam, że jest taka możliwość...

tak, jest taka możliwość.
jak złożysz lusterka, to musisz się przyjrzeć temu miejscu, gdzie lusteka się przekręcają przy składaniu...
tam jest taki pierścień z wypustkami, który leżu na mocowaniu lusterka i tymi wypustkami trafia w w odpowiednie wycięcia w mocowaniu, a z góry jest przyciskany sprężyną musisz go podważyć dwoma płaskimi śrubokrętami i przekręcić tak, żeby te wypustki trafiły w wycięcia obok :cool:
to wymaga trochę kombinacji i cierpliwości, ale da się zrobić :) (mi się udało ;) )

kuba_z - Sob Mar 14, 2009 18:26

No właśnie:-) Ja ten pierścień widziałem w tym połamanym lusterku. Teraz muszę tylko złamać je jeszcze raz, bo pokleiłem poxipolem zanim mi przyszły nowe. No a najłatwiej nauczyć się na czymś, co jest zepsute:-D

Dzięki i Pozdrawiam!!!

sTERYD - Sob Mar 14, 2009 20:04

tylko ten pierścień musisz podważyć na całym obwodzie, bo on ma kilka tych wypustek dookoła (dla tego 2 śrubokręty ;)
magneto - Sob Mar 14, 2009 20:17

sTERYD napisał/a:
wymiana wkładów nic nie da, bo całe lusterka są lekko przekręcone

nigdy nie przyglądałem się bliżej temu problemowi więc myślalem że nie bedzie z tym problemu.a teraz już wiem jak to zrobić :ok:

rovek - Pon Lip 23, 2012 09:02

Straszny schabowy ale czy w lusterkach z r25 robi się to na tej samej zasadzie?
redcloud - Pon Lip 23, 2012 11:18

A szukajki używał? :-P
Temat przerabiałem osobiście:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74263

Już łatwiej się wytłumaczyć nie da (chyba).

Pozdrawiam

rovek - Pon Lip 23, 2012 13:22

znalazłem zaraz po tym jak napisałem tamten post i zapomniałem go usunąć ale dzieki! :smile: